Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Tak wygląda nowa Kia Picanto

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Kia Kia Motors Corporation opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji modelu Picanto. Auto zostanie zaprezentowane podczas salonu samochodowego w Genewie.

Fot. Kia

Nowe Picanto jest teraz dłuższe i ma większy rozstaw osi, co zapewni pasażerom siedzącym z tyłu wyższy komfort podróżowania. W przeciwieństwie do obecnego modelu, który oferowany jest jedynie jako samochód pięciodrzwiowy, nowa generacja Picanto dostępna będzie także w „usportowionej”, trzydrzwiowej wersji przeznaczonej na europejskie rynFot. Kiaki.

Gama jednostek napędowych obejmować będzie cztery silniki o pojemności 1,0 i 1,2 litra charakteryzujące się niską emisją dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery. W zależności od zapotrzebowania poszczególnych rynków, dostępne będą także silniki spalające LPG (‘bi-fuel’) oraz mieszanki benzyny i metanolu (‘flex-fuel’).

Oficjalna premiera Kii Picanto nowej generacji odbędzie się 1 marca podczas salonu samochodowego w Genewie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Kia zaczyna wprowadzać na rynek szerszą gamę danego modelu tylko przydałaby się jeszcze szersza gamma silników, bo w konkurencji wygląda to o wiele ciekawiej np Polo posiada do wyboru 18 jednostek napędowych, nadwozie pięcio i trzydrzwiowe, wersję crossovera oraz trzy rodzaje przekładni w tym siedmiostopniową DSG

  • Bart3kk

    Szczerze po co tyle jednostek?? Schodzą się najczęściej 3-4 ,reszta tylko figuruje w papierach,że jest :) Do każdego auta dajmy na to 3 benzyniaki i 2 diesle to wystarczająca liczba.

  • Mecenas

    Jest dość ładna, ciekawe jak będzie się prezentować na żywo i co więcej ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z nowymi malu...i grupy VW tj. Lupo i Arosą?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości