Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Tak wygląda nowe BMW M5?

Data publikacji: Autor: źródło: Mototarget.pl

BMW M5 / Fot. RM Design Graficy z RM Design stworzyli wizualizację BMW M5 nowej generacji, które pojawi się na rynku nie wcześniej, niż pod koniec 2017 roku.

BMW M5 / Fot. RM DesignW drugiej połowie przyszłego roku BMW zaprezentuje limuzynę serii 5 nowej generacji (G30), więc można się spodziewać, że sportowy wariant M5 zostanie pokazany na przełomie lat 2017/2018. Zespół z RM Design przedstawił wstępny projekt tego modelu.

Nieoficjalnie mówi się, że BMW M5 nowej generacji będzie po raz pierwszy w historii oferowane z opcjonalnym napędem na wszystkie koła xDrive, przy czym standardem będzie oczywiście napęd RWD.

BMW M5 / Fot. RM DesignPod maską znajdzie się znany z modelu obecnej generacji silnik benzynowy V8 o pojemności 4.4 litra. Jednostka przejdzie „kurację wzmacniającą”, po której jej moc wzrośnie do około 630 KM. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu nowej platformy 35up samochód zostanie odchudzony o 100 kilogramów, co powinno zaowocować lepszymi osiągami i większą dynamiką jazdy.

Jest również szansa, że tym razem BMW zdecyduje się wprowadzić do sprzedaży odmianę M5 Touring, która będzie konkurować z Audi RS6 Avant czy Mercedesem E 63 AMG Kombi.

BMW M5 / Fot. RM Design

BMW M5 / Fot. RM Design

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości