Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Taksówki po kontroli

Data publikacji: Autor: Grzegorz Okoński - Gazeta Poznańska

Fot. P. Jasiczek

Zakończyła się całotygodniowa akcja kontroli taksówek, prowadzona przez policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego i pracowników Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Poznaniu.

 

Kontrolerzy pojawili się na postojach taksówek czterokrotnie, sprawdzając zarówno dokumenty kierowców, jak i stan techniczny samochodów.

- Podsumowujemy wyniki, ale wstępnie na ich podstawie, oceniamy że akcja przynosi efekty – Fot. P. Jasiczek mówi Józef Klimczewski, zastępca naczelnika SRD KMP w Poznaniu. – Nawet sami taksówkarze przyznają, że starają się pamiętać o wszystkich przepisach, pasażerowie wiedzą, że rośnie poziom usług przewozowych. Powstaje świadomość, że taksówki są coraz lepszym i bezpiecznym środkiem transportu, dzięki konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów.

 

W czasie jednej tylko kontroli na około 50 sprawdzonych samochodów zatrzymano cztery dowody rejestracyjne, w kilku przypadkach odkryto brak zaświadczenia o ważności badań lekarskich kierowców, co grozi cofnięciem licencji. Innym uchybieniem, wykrytym w kilku zaledwie wozach, było nieprawidłowe umieszczenie cennika, w miejscu niedostępnym dla pasażera.

 

- Nasza praca pozwala też na zweryfikowanie pewnych informacji – dodaje Krzysztof Zandecki z Wydziału Działalności Gospodarczej UM. – Sprawdzamy sygnał o okazjonalnych – tylko na czas targów – taksówkach, które na co dzień nie jeżdżą, nie są zarejestrowane, a pojawiają się niezgodnie z prawem w niektóre dni.

Tacy kierowcy są nieuczciwą konkurencją, dla szanujących prawo innych taksówkarzy, zaniżają poziom usług i nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa pasażerom.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości