Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Tanie tankowanie

Data publikacji: Autor: łm

fot. Andrzej Grygiel Najmniej za paliwo zapłacimy na małych stacjach benzynowych. Tylko, że najtaniej nie musi oznaczać najlepiej.

Najmniej za paliwo zapłacimy na małych stacjach benzynowych. Tylko, że najtaniej nie musi oznaczać najlepiej.

fot. Andrzej Grygiel Obecnie  w Polsce istnieje ponad 6 tys. stacji benzynowych. Ponad połowa z nich należy do prywatnych właścicieli. Pozostałe to stacje sieci, dużych krajowych producentów - PKN Orlen i Grupa Lotos - oraz zachodnich koncernów.

Najtaniej jest tankować paliwo na małych prywatnych stacjach benzynowych. Różnica w cenie jednego litra paliwa na takich stacjach w porównaniu do stacji z sieci sięga czasem ponad 30 groszy. Polacy nie są zamożnym narodem dlatego tak niska cena może kusić kierowców. Jednakże właśnie paliwo sprzedawane na takich stacjach jest często słabej jakości.

Według specjalistów jeśli już chcemy tankować na małych stacjach, to nie róbmy tego z pustym zbiornikiem. Najkorzystniej jest dolać nową porcję paliwa do tego, które już jest w zbiorniku. W ten sposób zmniejszamy ryzyko, rozcieńczając benzynę o niepewnej jakości.

 

Poza małymi stacjami warto też tankować na dużych stacjach. Dobrą renomą cieszą się stacje należące do dużych sklepów i centrów handlowych. Kuszą one niskimi cenami, bo stacja należy do całego kompleksu handlowego i może oferować paliwa  z minimalna marżą.

 

Zwykle jest tak, że stacje położone przy drogach prowadzących do przejść granicznych mają zróżnicowane ceny w myśl zasady im bliżej granicy, tym drożej. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w paliwa dużo wcześniej nim dojedziemy do przejścia.

 

Stacje w większych miastach generalnie sprzedają benzynę po większych cenach. Radzimy, aby kupować paliwo przed wjazdem do nich, aniżeli po wyjeździe. Na stacjach położnych przy tzw. „wylotówkach” za miasto jest przeważnie drożej.

 

Z droższą ceną benzyny musimy się liczyć w chwili tankowania na stacji zagranicznego koncernu paliwowego. W tej sytuacji płacimy też za renomowaną nazwę i oferowane usługi, jak sklep, myjnia, motel.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • a (gość)

    auchan żory odradzam "zbijamy cenę zawodowo fałszując benzynę"

  • Krzysiek Pruszków (gość)

    nie tankuje na młaych stacyjkach jak nie musze, najwieksze prawdopodobieństwo że wacha jest podrobiona, chrzczona itp. Odradzam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości