Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38119 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Tankowali benzynę. Spalili Passata, Astrę i A4

Data publikacji: Autor: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl Na jednym z piskich osiedli spłonął Passat, a dwa inne auta uległy nadpaleniu. Policjanci ustalili wersję, której nikt nie przewidywał. Właściciel jednego z aut, wspólnie ze znajomym, postanowił w nocy wlać benzynę do baku. Ponieważ było ciemno, jeden z nich wpadł na pomysł, aby oświetlić miejsce pracy... zapalniczką. Natychmiast doszło do pożaru, a przerażeni mężczyźni uciekli.

Widok spalonego Passata oraz nadpalonych Audi A4 i Opla Astry był podstawą do snucia różnych wersji przebiegu wydarzeń. Nikt jednak nie przewidywał, jaka mogła być faktyczna przyczyna pożaru. Z relacji świadków wynikało jedynie, że po wybuchu pożaru z parkingu uciekało dwóch mężczyzn. W pierwszej wersji wiele wskazywało na to, że było to podpalenie Passata.

Jednakże w trakcie dalszych czynności kryminalni ustalili, że samochody zapaliły się od Opla. Właściciel Astry kupił auto dzień wcześniej. Pusty zbiornik postanowił napełnić paliwem przyniesionym z garażu. Wracając spotkał znajomego, którego poprosił o pomoc przy tankowaniu. Mężczyźni poszli na parking. Jeden trzymał lejek zrobiony z plastikowej butelki, a  drugi wlewał paliwo. Było ciemno, więc jeden z nich wyjął zapalniczkę, aby przyświecić.

Od płomienia zapalniczki natychmiast zapaliła się benzyna, która doprowadziła do pożaru Opla. Mężczyźni próbowali jeszcze przesunąć stojącego obok Passata, co niestety nie udało się. Ostatecznie przerażony właściciel Opla wraz ze znajomym uciekli.

W tej sprawie nadal prowadzone są czynności mające ustalić, czy nie doszło do sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, za co kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • grzes (gość)

    ooo tak to jest jak sie nie mysli z pasata do opla mrowki czasem nie mysla szara strefa

  • słabo (gość)

    wychodzisz sobie rano. patrzysz masz spalony samochód (passat). policja ustala że winny jest właściciel astry wartej 2 tyś. Twój Passat był wart ok 10tyś, ale że był starszy niż 10 lat nie miał AC. obok stoi też spalony Audi o podobnej wartości. Idziesz do sąsiada po kase za auto i się okazuje, że takiej sumy nie ma, bo skąd. właśnie kupił auto za 2 tyś. zakładasz mu sprawę w sądzie. sprawa trwa 3 lata. wygrywasz ale sąsiad i tak nie ma kasy żeby zapłacić.... Przez idiotę tracisz auto, czas i pieniądze.

  • Jack (gość)

    Ciekawy artykuł, jakoby zapaliła się benzyna - ktoś tu nie chodził do szkoły - otóż zapalą się opary benzyny

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Opel Astra zdjęcia

Opel Astra dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Volkswagen Passat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Opel Astra Cena

Części dla marki Opel

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

350 zł