Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Taryfikator mandatów 2022. Za takie zachowanie grozi mandat w wysokości 2000 zł

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Wysokie mandaty otrzymują nie tylko kierowcy pojazdów silnikowych, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego: rowerzyści i piesi. Przekonał się o tym 61-letni mieszkaniec Wrocławia, który przeszedł przez przejazd kolejowy w Ziębicach, mimo że zapory były opuszczone.

Od nowego roku piraci drogowi muszą się liczyć z dotkliwymi karami finansowymi. Wysokość mandatów uzależniona jest od zagrożenia spowodowanego na drodze. Wprowadzone zmiany mają przede wszystkim wpłynąć na wyobraźnię kierujących i spowodować, by na drogach było bezpieczniej. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych.

Jednak również piesi i rowerzyści muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia. Zapomniał o tym mieszkaniec Wrocławia, który na terenie gminy Ziębice stracił cierpliwość i omijając zamknięte szlabany oraz ignorując czerwone światło sygnalizatora, przeszedł przez torowisko. Świadkami tego byli policjanci ruchu drogowego z ząbkowickiej komendy, którzy w oznakowanym radiowozie stali w pobliżu przejazdu kolejowego. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów kosztowało 61-latka 2000 złotych.

Zobacz także: TOP 20. Najoszczędniejsze auta spalinowe na rynku

- Zarówno przejście jak i jazda pojazdem przez przejazd kolejowy jest dozwolona dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu wyświetlania przez sygnalizator świetlny czerwonego światła. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie, bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi czy poruszamy się samochodem bądź rowerem. - przypomina policja.

Zobacz także: Kia Sportage V - prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości