Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Tata Nano po liftingu

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Tata Nowe kolory nadwozia, nowe materiały we wnętrzu, a także mocniejszy silnik. Tak w skrócie można opisać zmiany, jakie zaszły w najtańszym samochodzie świata - Tata Nano. Auto po liftingu dostępne jest już w Indiach.
Fot. Tata Indyjski producent postanowił dopracować swój najpopularniejszy model. Wygląd zewnętrzny nie uległ jednak zmianom. Jedyną nowością jest powiększona paleta kolorów. Więcej zmian zaobserwujemy w rozwiązaniach mechanicznych. Tata podkreśla, że udało jej się zwiększyć moc silnika (o 3 KM) przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa, które wynosi teraz średnio 3,9 l/100km. Obecnie, jednostka o pojemności 624 ccm rozwija 38 KM i 51 Nm.

CZYTAJ TAKŻE

Ceny i wyposażenie modeli Tata

Importer samochodów Tata wycofuje się z Polski


Fot. Tata To jednak nie wszystko. Zmodyfikowano także przednie zawieszenie, wyposażając je w stabilizator. Poprawiono również działanie układu kierowniczego, dzięki czemu promień skrętu wynosi teraz zaledwie 4 metry. Dopełnieniem zmian jest wspomaganie układu hamulcowego oraz lepsze wygłuszenie wnętrza.

- "Zdecydowana większość użytkowników Nano jest w pełni usatysfakcjonowana swoim wyborem. Jednak w trakcie jazdy znaleźli oni obszary, w którym możemy udoskonalić nasz produkt. Ten lifting jest tego efektem. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli wprowadzać kolejne zmiany, aby model Nano zdobył jeszcze większą popularność" - powiedział P.M. Telang, jeden z przedstawicieli indyjskiej marki.

Pomimo ulepszonej konstrukcji, ceny Nano nie uległy zmianie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości