Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37848 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Tata Nano w USA od 2015 roku?

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Automotive News

Fot. Tata Motors Tata Nano, najtańszy samochód świata, trafi do sprzedaży na terenie USA. Pierwsze egzemplarze tego modelu miałyby pojawić się w Ameryce Północnej w 2015 roku.

Fot. Tata MotorsW wywiadzie dla portalu "Automotive News", Ratan Tata, szef zarządu indyjskiego koncernu Tata Motors przyznał, że trwają już prace nad dostosowaniem modelu Nano do standardów europejskich i amerykańskich. Na pokładzie znajdą się takie udogodnienia, jak np. kontrola trakcji, wspomaganie kierownicy oraz silniki o większych pojemnościach. Pomimo tych wszystkich udogodnień, cena tego pojazdu ma nie przekraczać 10 tys. dolarów (ok. 32 tys. zł).

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób miałaby się odbywać oficjalna sprzedaż modeli Nano. Tata Motors jest właścicielem marek Jaguar oraz Land Rover, w związku z czym pojawiły się informacje o wykorzystaniu istniejącej już infrastruktury brytyjskich producentów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • stanczyk/ernwopr@wp.pl (gość)

    ..nie ma się co śmiać .. w USA niedługo bedzie taka bida , że będą sprowadzać masowo ..używane TATY NANO od hindusów, bo ich nie ebdzie stać na nowe .. i na ulicach bedą jeżdziły Merole i Bentleye tych co skorzystali na Turbo-kapitalistycznej gospodarce, i właśnie takie stare używki ... zupełnie jak u russkich teraz .. historia zatoczy koło.... ! :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Tata dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Tata Cena