Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Team ISSRX przed rundą mistrzostw Polski w Toruniu

Data publikacji: Autor: (TSz)

Zespół ISSRX gotowy do walki / Fot. ISSRX Już najbliższą niedzielę na torze Motopark Toruń rozegrana zostanie II Runda Mistrzostw Polski w rallycrossie. Swój udział w zawodach zadeklarowało 64. zawodników, zapowiadają się więc emocjonujące pojedynki.

Robert Czarnecki / Fot. Tomasz SzmandraPodobnie jak podczas pierwszej rundy, która odbyła się na niemieckim torze Lausitzring, na starcie zobaczymy miedzy innymi zawodników z zespołu ISSRX, kierowanego przez Jakuba Iwanka. Lider zespołu Robert Czarnecki wystartuje Mitsubishi Lancerem Evo w najsilniejszej kategorii SuperCars, Marcin Perzyna w BMW E36 i Maciej Pawelec w BMW E30 powalczą w klasie SuperNationals, podobnie jak jedyna kobieta w stawce - Aleksandra Maj, która wsiada do Citroena Saxo. Dla Oli Macieja będzie to debiut w tej dyscyplinie przed polską publicznością, ale w przeciwieństwie do inauguracyjnej rundy w Niemczech, atutem powinna być znajomość toru, na którym zespół ISSRX często trenuje. Z kolei Marcin Perzyna, po drugim miejscu w Lausitz nie zamierza jedynie bronić pozycji wicelidera klasyfikacji SuperNationals.

Jedyny reprezentant temu ISSRX w kategorii SuperCars i zarazem lider zespołu Robert Czarnecki także zapowiada walkę o czołowe lokaty, mimo że jego rywalami będą tak znakomici kierowcy jak Paweł Robert Czarnecki / Fot. Tomasz SzmandraHankiewicz, Marcin Gagacki czy Tomasz Kuchar. – „Podczas drugiej rundy mistrzostw Polski moja klasa jest bardzo silnie obsadzona, ale będę się starał powalczyć z czołówką” – mówi Robert Czarnecki. – „Dla mnie liczy się fun z jazdy, a poza tym zawsze miło jest się sprawdzić na tle tak dobrych zawodników. Moimi największymi atutami jest dobrze przygotowane i mocne auto oraz fantazja za kierownicą! Będzie się działo, więc zapraszamy wszystkich fanów motosportu w niedzielę do Torunia!”

Przypominamy, że zawody rallycrossowe w Grodzie Kopernika zostaną rozegrane jako II Runda Mistrzostw Polski i III Runda Pucharu Polski OPONEO. W godzinach 8:45 – 9:30 odbędzie się wolny trening, o 9:40 rozpoczną się biegi kwalifikacyjne, natomiast o 15:00 półfinały A i B. Wyścigi finałowe zaplanowano o godzinie 16:00.

Zespół ISSRX gotowy do walki / Fot. ISSRX

Zespół ISSRX gotowy do walki / Fot. ISSRX

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości