Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Techno Classica pod znakiem Opla GT

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Legendarny Opel GT znów oczarowuje gości Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia). Ponadto, w towarzystwie oryginalnych samochodów sportowych klasy GT z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, przed niemiecką publicznością zadebiutuje futurystyczny GT Concept — gwiazda tegorocznego salonu samochodowego w Genewie / Fot. Opel Legendarny Opel GT znów oczarowuje gości Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia). Ponadto, w towarzystwie oryginalnych samochodów sportowych klasy GT z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, przed niemiecką publicznością zadebiutuje futurystyczny GT Concept — gwiazda tegorocznego salonu samochodowego w Genewie.

Legendarny Opel GT znów oczarowuje gości Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia). Ponadto, w towarzystwie oryginalnych samochodów sportowych klasy GT z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, przed niemiecką publicznością zadebiutuje futurystyczny GT Concept — gwiazda tegorocznego salonu samochodowego w Genewie / Fot. Opel Legenda narodziła się w 1965 roku, kiedy to Experimental GT stał się atrakcją Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Zaproponowana przez projektanta Erharda Schnella wizja smukłego, bezkompromisowego, a przy tym przystępnego cenowo samochodu sportowego spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że firma Opel postanowiła rozpocząć produkcję pojazdu. Trzy lata później na rynku pojawił się Opel GT oparty na sprawdzonej technologii Kadetta B. Reszta, jak to się mówi, jest historią.

Wtedy to właśnie Kadett święcił triumfy w sporcie samochodowym, a tunerzy bardzo chcieli dostać w swoje ręce nowy samochód sportowy skonstruowany z wykorzystaniem masowo produkowanych i niedrogich podzespołów. Dlatego na Techno Classica, obok klasycznego seryjnego GT w kolorze czerwonym, Opel zaprezentuje również trzy pojazdy zmodyfikowane przez firmy tuningowe Conrero, Gerent i Irmscher.


Legendarny Opel GT znów oczarowuje gości Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia). Ponadto, w towarzystwie oryginalnych samochodów sportowych klasy GT z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, przed niemiecką publicznością zadebiutuje futurystyczny GT Concept — gwiazda tegorocznego salonu samochodowego w Genewie / Fot. Opel U szczytu swojej popularności Gerent GT w specyfikacji „Grupa 4 / J” często rywalizował w klasie pojazdów z silnikami o pojemności 2 litrów. Z kolei włoski zespół wyścigowy Conrero był bohaterem Targa Florio w 1971 roku, zajmując 9. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Dzięki pomysłowości i skuteczności Conrero Squadra Corse na torze GT nie tylko nauczył szacunku do siebie 2‑litrowych rywali — w tym zwłaszcza Porsche 911 i 914/6 — ale nawet zdołał ich pokonać. Prezentowany GT został bezbłędnie odrestaurowany przez firmę Irmscher.

Galerię sławy GT w Essen uświetni Opel GT Concept. GT Concept nie ma zewnętrznych klamek, bocznych lusterek ani żadnych zbędnych ozdób. Dynamikę samochodu symbolizuje czerwona linia dzieląca nadwozie w poziomie i podkreślająca jego sportowe proporcje z wydłużoną maską silnika i bardzo krótkimi zwisami. Brak klapy bagażnika,  nowatorska stylistyka drzwi, podwójny wydech z centralnie umieszczoną końcówką, wygląd kierownicy oraz oczywiście sama nazwa nawiązują do oryginalnego GT. Odwołaniem do przeszłości są też czerwone opony, w które wyposażony był równie awangardowy motocykl Opel Motoclub 500 z 1928 roku.

Legendarny Opel GT znów oczarowuje gości Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia). Ponadto, w towarzystwie oryginalnych samochodów sportowych klasy GT z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, przed niemiecką publicznością zadebiutuje futurystyczny GT Concept — gwiazda tegorocznego salonu samochodowego w Genewie / Fot. Opel

Legendarny Opel GT znów oczarowuje gości Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia). Ponadto, w towarzystwie oryginalnych samochodów sportowych klasy GT z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia, przed niemiecką publicznością zadebiutuje futurystyczny GT Concept — gwiazda tegorocznego salonu samochodowego w Genewie / Fot. Opel

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości