Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Technologia. To auto otworzymy smartfonem

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Continental Continental opracował technologię, dzięki której smartfonem można otworzyć Hondę e, elektryczny model japońskiego producenta.

Rozwiązanie o nazwie CoSmA opracowane przez Continental polega na tym, że właściciele samochodów otrzymają kilka wirtualnych kluczy, które będą mogli udostępnić rodzinie i przyjaciołom, aby mogli skorzystać z ich Hondy e. Wystarczy, że wirtualny klucz prześlą innemu kierowcy.

- Wyposażenie Hondy e w nasze rozwiązanie CoSmA jest ważnym krokiem na drodze do pełnej łączności pojazdów i cyfryzacji przemysłu motoryzacyjnego oraz zwiększenia komfortu użytkowania samochodów. CoSmA po raz pierwszy trafi do seryjnej produkcji bezpośrednio u producenta pojazdu - mówi Johann Hiebl, dyrektor działów Body & Security oraz Infotainment & Connectivity w Continental.

Zobacz także: 500 zł mandatu za nietrzymanie rąk na kierownicy?

Oprócz sprzętu obsługującego Bluetooth Low Energy (BLE), CoSmA jest wyposażony w system zarządzania kluczami w chmurze Continental, gdzie są one tworzone i bezpiecznie przetwarzane. Technologia CoSmA jest kompatybilna z systemem Android i smartfonami Apple. Przy tym nie jest zastrzeżona dla wyposażenia ani sprzedawcy konkretnego smartfona.

Technologia CoSmA będzie dostępna w nowej elektrycznej Hondzie e. Oprócz tradycyjnego kluczyka nabywcy tego samochodu otrzymają cyfrowy klucz na smartfona. Za pośrednictwem aplikacji My Honda+ będą mogli zdalnie otworzyć pojazd za pomocą technologii Bluetooth Low Energy (BLE).

Honda e wjedzie do europejskich salonów w 2020 roku.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości