Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Ten gadżet ma pomóc kierowcom. Kosztuje klika złotych (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo / x-news To jedno z tych urządzeń, którego koszty wysyłki są większe, niż jego zakup. Gadżet za 4 złote. Tyle kosztują w Internecie najtańsze tego typu urządzenia.

Chodzi o alarm zapobiegający zasypaniu za kierownicą. Urządzenie jest proste w budowie i głośne, ale taki jest cel. Kiedy kierowca wykona ruch głową, przypominający ten jakby zasnął, antydrzemkowy alarm da o sobie znać.

Niepotrzebna jest żadna kalibracja. Urządzenie jest gotowe do użytku zaraz po rozpakowaniu. Co ważne urządzenie jest lekkie i nie uruchomi się np. kiedy kierowca rozgląda się na boki patrząc w lusterka.  Urządzenie nie jest pozbawione mankamentów. Kiedy kierowca będzie zasypiał powoli - alarm nie uruchomi się.

Zobacz także: Umowa kupna-sprzedaży samochodu

Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę wypadków uwzględnianych np. jako nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niedostosowanie prędkości.

Specjaliści uważają, że zmęczenie kierowcy jest istotnym czynnikiem nawet w 30% wypadków. Jednym z najniebezpieczniejszych objawów zmęczenia za kierownicą jest mikrosen. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • rrrt (gość)

    https://www.youtube.com/watch?v=7bOuCL4TiqM&ab_channel=TITOSANKARA

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości