Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Terenowy rajd Baja Poland z Peterhanselem i Hołowczycem

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Terenowy rajd Baja Poland z Peterhanselem i Hołowczycem 9-krotny zwycięzca Rajdu Dakar Stephane Peterhansel oraz Krzysztof Hołowczyc będą ścigali się na poligonie drawskim.

W 2011 r. Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych Baja Poland są równocześnie rundą kandydacką Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Tegoroczny rajd organizowany jest na terenie Szczecina, gminy Dobra oraz po raz pierwszy na terenie poligonu drawskiego.

Rajd będzie trwał od piątku do niedzieli. Jest rozgrywany jako runda kandydacka pucharu świata w rajdach terenowych FIA i Puchar Europy Centralnej w rajdach terenowych FIA. W dwóch etapach kierowcy będą mieli do pokonania 713 km, w tym osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 408 km.

Podczas rajdu będzie można zobaczyć czołowych zawodników świata: Krzysztofa Hołowczyca, Stephane Peterhansela, Balazsa Szalaya, Miroslava Zapletala znanych m.in. z rajdu Dakar.

Start zaplanowano w piątek w Szczecinie. Prolog rozegrany zostanie na trasie Szczecin – Dobra. W sobotę zmagania na poligonie drawskim. Start I etapu o godz. 7, meta o godz. 20. W parku Chopina w Drawsku Pomorskim zlokalizowane będzie miasteczko rajdowe. Tam odbędzie się serwis i tankowanie samochodów oraz przygotowanie załóg. Wzdłuż odcinków specjalnych organizatorzy planują przygotowanie stref widokowych dla kibiców.
W niedzielę kierowcy wracają trasą Dobra – Szczecin.
(kb)

Terenowy rajd Baja Poland z Peterhanselem i Hołowczycem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Terenowy rajd Baja Poland z Peterhanselem i Hołowczycem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości