Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Tesla. Amerykańska firma wyprodukowała milionowy samochód

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Milionowa Tesla - Model Y. Fot. Tesla Tesla wyprodukowała właśnie milionowy samochód. Firma jest pierwszym producentem pojazdów elektrycznych, który zmontował taką liczbę aut.

Milionowym samochodem marki Tesla jest Model Y w kolorze czerwonym.

Tesla powstała w Kalifornii w 2003 roku jako tzw. startup. Nazwa firmy jest hołdem dla wynalazcy i inżyniera elektrycznego Nikoli Tesli. Przez pierwsze pięć lat trwały prace nad wprowadzeniem do produkcji pierwszego samochodu o nazwie Roadster. Auto powstało we współpracy z Lotus Cars.

Produkcja pierwszego seryjnego samochodu Tesli rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku pod nazwą Model S. Kolejne seryjne auto - Model X, który jest siedmioosobowym crossoverem - zaprezentowano we wrześniu 2015 roku. Natomiast wiosną 2016 r. do produkcji wszedł Model 3.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zalecenia dla kierowców

Najnowszym samochodem marki Tesla jest Model Y, którego pierwsza publiczna prezentacja miała miejsce w marcu 2019 r. Do seryjnej produkcji wszedł na początku 2020 r., ale jego rynkowy debiut zapowiadany jest na drugą połowę 2020 r.

W grudniu 2019 r. Tesla wyprzedziła chińskiego producenta samochodów BYD, stając się największym na świecie producentem samochodów elektrycznych. W tym roku firma z Kalifornii zamierza wyprodukować co najmniej najmniej 500 tys. samochodów.

Pomimo ostatnich zawirowań na rynku akcje spółki wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu mniej niż sześciu miesięcy. Poza fabryką w USA, Tesla ma również zakład w Szanghaju w Chinach i buduje nowy pod Berlinem.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości