Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Tesla. Koncern otwiera zakład w Chinach. To pierwsza taka fabryka (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Xinhua / x-news

Fot. Michal Gaciarz Tesla została wpisana na listę zatwierdzonych producentów motoryzacyjnych w Chinach. Ogłosiło to chińskie ministerstwo przemysłu i technologii informatycznych.

Rządowy certyfikat jest ostatnim z dokumentów wymaganych przed rozpoczęciem produkcji maszyn w tym kraju. Start montażu aut może nastąpić więc w każdej chwili. Zwłaszcza, że "Gigafactory" w Szanghaju została podłączona do państwowej sieci energetycznej.

Zobacz także: Te modele aut powalczą o tytuł samochodu roku

Według planu początkowo produkcja ma osiągnąć 250 tysięcy maszyn, z czasem liczba ta ma wzrosnąć nawet do miliona aut. Koszt wzniesienia fabryki to ponad 2 miliardy dolarów.

Chiński zakład będzie pierwszą fabryką samochodów na terytorium Chin kontrolowaną w pełni przez zagraniczną firmę i pierwszą fabryką przedsiębiorstwa Elona Muska poza USA.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • klio (gość)

    Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Tesla zdjęcia

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości