Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39043 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Tesla traci. 4000 dolarów na samochodzie

Data publikacji: Autor: ŁSz

Tesla Model S / Fot. Tesla Samochody z napędem elektrycznym zyskują na popularności. Głównie w bogatych krajach, które mogły sobie pozwolić na uruchomienie programów dotacji i ulg podatkowych. Nawet preferencyjna polityka fiskalna nie jest w stanie uchronić producentów samochodów elektrycznych przed stratami.

Tesla Model S / Fot. TeslaReuters poinformował, że na każdym wyprodukowanym egzemplarzu Modelu S amerykańska Tesla traci 4000 dolarów. Elon Musk, prezes Tesli ograniczył cele produkcyjne na bieżący i przyszły rok. Bierze także pod uwagę możliwość zwiększenia kapitału i sprzedaży akcji. Główną przyczyną strat są wysokie koszty badań i rozwoju nowych technologii.

Tesla zamierza możliwie szybko wyjść na prostą, a jednocześnie poszerzyć paletę modeli. Obecnie produkowany Model S pozostaje w zasięgu najbogatszych. W USA podstawowa wersja kosztuje 70 tys. dolarów, a cena najmocniejszej i najlepiej wyposażonej przekracza 100 tys. dolarów.

W przyszłym roku w ofercie powinien pojawić się crossover Model X. Kolejna nowość - Model 3 - zadebiutuje w 2017 roku. Cena na poziomie 35 tysięcy euro ma jej ułatwić dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Reuters podaje, że do 2020 roku Tesla chce sprzedawać 500 tysięcy samochodów rocznie.

Amerykańska Tesla zyskała rozgłos po wprowadzeniu limuzyny Model S. Sedan z napędem elektrycznym wyróżnia się nowoczesną stylizacją, dobrymi osiągami oraz przestronnym wnętrzem z rozbudowanym systemem multimedialnym. Tesla udowodniła także, że funkcjonalności elektrycznego samochodu nie musi ograniczać niewielki zasięg. Na jednym ładowaniu flagowa Tesla Model S 85D może przejechać do 472 kilometrów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Tesla Model S opinie

Oceń swoje auto