Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

Testy Euro NCAP. Sprawdzono aż 12 samochodów. Jakie oceny?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Euro NCAP opublikowała właśnie nowe wyniki testów zderzeniowych. Testom poddano głównie nowe modele, ale znalazły się także auta obecne od dawna na rynku.

Fot. Euro NCAP Euro NCAP opublikowała właśnie nowe wyniki testów zderzeniowych. Testom poddano głównie nowe modele, ale znalazły się także auta obecne od dawna na rynku.

Wśród testowanych aut znalazły się następujące modele: Audi Q7, Ford Kuga, Ford Mondeo, Jeep Renegade, Peugeot 2008, Porsche Taycan, Renault Captur, Seat Alhambra, Skoda Octavia, Subaru Forester, Tesla Model X i Volkswagen Sharan.

Według Euro NCAP wyróżniającym się pojazdem w tej rundzie testów jest bez wątpienia Tesla Model X, który zdobył 94 procent za systemy wspomagania bezpieczeństwa, tak samo jak Tesla Model 3, który zdobył dobre noty na początku tego roku. To sprawia, że oba auta Tesli mają najlepsze wyniki w tej części oceny w porównaniu z najnowszymi protokołami Euro NCAP. Niedawno zaktualizowany model X osiągnął także imponujące 98 procent w zakresie ochrony dorosłych pasażerów, co czyni go silnym pretendentem do Best in Class w tym roku. Oczywiście końcowa ocena dla Tesli X to pięć gwiazdek

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Dobrym wynikiem może się także pochwalić Taycan, pierwszy w pełni elektryczny samochód Porsche, który w segmencie całkowicie elektrycznych sedanów jest postrzegany jako rywal dla Tesli Model S i Jaguara I-Pac. W każdej z ocenianych kategorii Porsche Taycan zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, co zaowocowało końcową oceną pięciu gwiazdek.

Pięć gwiazdek otrzymały również Audi Q7, Ford Kuga, Ford Mondeo, Renault Captur, Skoda Octavia i Subaru Forester.
Peugeot 2008 otrzymał dwie oceny. W standardowym wyposażeniu dotyczącym bezpieczeństwa przyznano cztery gwizdki. Z opcjonalnym pakietem Safety Plus auto oceniono na pięć gwiazdek.

Cztery gwiazdki przyznano bliźniakom Seatowi Alhambrze i Volkswagenowi Sharanowi. Euro NCAP zwraca jednak uwagę, że to mocna ocena, gdyż oba auta funkcjonują na rynku od kilku lat. Niemniej jednak grupa VW uaktualnia wyposażenie tych modeli pod względem bezpieczeństwa. Ponadto oba samochody są jednymi z nielicznych, które oferują kompatybilność i-Size na wszystkich tylnych siedzeniach i zintegrowane foteliki dla dzieci jako opcję w drugim rzędzie.

Najsłabiej wypadł Jeep Renegade, który otrzymał tylko trzy gwiazdki. Euro NCAP informuje, że ten model wypadł słabo w zakresie ochrony pieszych i wyposażenia dotyczącego bezpieczeństwa.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Euro NCAP opublikowała właśnie nowe wyniki testów zderzeniowych. Testom poddano głównie nowe modele, ale znalazły się także auta obecne od dawna na rynku.

Fot. Euro NCAP

Euro NCAP opublikowała właśnie nowe wyniki testów zderzeniowych. Testom poddano głównie nowe modele, ale znalazły się także auta obecne od dawna na rynku.

Fot. Euro NCAP

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości