Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Testy Euro NCAP

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Euro NCAP: Peugeot 1007 zdobył w testach Euro NCAP pięć gwiazdek za bezpieczeństwo podróżnych. Przyznano mu jednak tylko dwie gwiazdki w dziedzinie bezpieczeństwo pieszych. Organizacja Euro NCAP przeprowadziła kolejną serię testów zderzeniowych. Poddano im Peugeota 1007, Hondę FR-V i Suzuki Swifta.

Fot. Euro NCAP: Peugeot 1007 zdoby³ w testach Euro NCAP piêæ gwiazdek za bezpieczeñstwo podró¿nych. Przyznano mu jednak tylko dwie gwiazdki w dziedzinie bezpieczeñstwo pieszych.

 

Peugeot 1007 otrzymał najwyższą notę w historii testów europejskich samochodów segmentu super-mini – 36 na 37 punktów. Przyznano mu pięć gwiazdek w dziedzinie Fot. Euro NCAP: Honda FR-V jest dla pieszych bezpieczniejsza od Peugeota 1007. bezpieczeństwa podróżnych, trzy za bezpieczeństwo dzieci, ale zaledwie dwie za bezpieczeństwo pieszych.

 

Honda FR-V i Suzuki Swift w dziedzinie bezpieczeństwa podróżnych zdobyły po cztery gwiazdki, a za bezpieczeństwo dzieci i pieszych – po trzy Fot. Euro NCAP: Suzuki Swift otrzyma³ cztery gwiazdki gwiazdki.

 

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) jest niezależną organizacją powołaną do życia w 1997 r. Zajmuje się określaniem poziomu bezpieczeństwa samochodów nowo wprowadzanych na rynek.

 

Testy Euro NCAP są wykonywane poprzez symulację czterech rodzajów zderzeń: czołowych, bocznych, uderzenia w słup i zderzenia z pieszym.

 

 

Fot. Peugeot Fot. Honda Fot. Suzuki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości