Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Testy Formuły 1 w Jerez – Pietrow wolny

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Testy Formuły 1 w Jerez – Pietrow wolny Felipe Massa w Ferrari był najszybszy podczas pierwszego dnia w Jerez. Witalij Pietrow miał dopiero ósmy czas dnia. Dziś zaś nawet wypadł z toru. W sobotę w Lotusie Renault pojedzie Nick Heidfeld, który ma zastępować Roberta Kubicę.

"Szybkiego powrotu do zdrowia Robert" - taki napis pojawił się na wszystkich bolidach podczas czwartkowych testów Formuły 1 w hiszpańskim Jerez.
Wśród 12 kierowców partner Roberta Kubicy z Lotus Renault GP jeździł dużo.

Potem Pietrow ocenił: - Dziś szło mi lepiej niż w Walencji i finalnie udało nam się zrobić sporo okrążeń. Co prawda straciliśmy trochę czasu z powodu wycieku oleju w połowie dnia, ale większość czasu spędziliśmy na torze i po południu udało się trochę popracować nad ustawieniami. Na razie ważne jest, żeby zrozumieć, jak się zachowują opony. Stwierdziliśmy dość znaczne zużycie tylnych opon. To jeden z powodów, dla których trudno znaleźć prawidłowe ustawienie. Testowałem też KERS i regulowane tylne skrzydło i dziś obyło się bez problemów.

Szef zespołu Eric Boullier dodał: - Po kilku trudnych dniach zespołowi dobrze zrobiło znaleźć się znowu na torze i skoncentrować się na rozwijaniu bolidu. Szło nam ładnie, ale to dopiero początek i musimy się jeszcze dużo nauczyć o nowym samochodzie, zwłaszcza na takim torze jak Jerez, gdzie jest kilka szybkich zakrętów. Niewielki wyciek oleju zatrzymał nas rano w garażu, ale program testów aerodynamicznych został zrealizowany i udało się nam zebrać przydatne informacje.

W sobotę w bolidzie tego teamu zasiądzie Nick Heidfeld, który jest głównym kandydatem, by zastąpić Kubicę. - Nick jest obecnie najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Roberta. Jest z nami, by poznać styl pracy, auto, ekipę. My z kolei chcemy poznać jego - wyjaśnił szef Lotus Renault.

Czasy czwartkowych testów w Jerez
 1. Massa (Ferrari) 1.20,709 (101 okrążeń)
 2.  Perez (Sauber) strata 0,774 (94)
 3.  Webber (Red Bull) 0,813 (94)
 4.  Ricciardo (Toro Rosso) 1,046 (31)
 5.  Hamilton (McLaren) 1,205 (58)
 6.  Alguersuari (Toro Rosso) 1,980 (42)
 7.  Sutil (Force India) 2,763 (28)
 8.  Pietrow (Lotus Renault) 2,795 (57)
 9.  Rosberg (Mercedes) 3,254 (67)

Autor: GH
Źródło: Lotus Renault GP
Fot. Lotus Renault GP

Testy Formuły 1 w Jerez – Pietrow wolny
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Testy Formuły 1 w Jerez – Pietrow wolny

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości