Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Testy na prawo jazdy

Data publikacji: Autor: (WIB)

W lipcu 2001 r. zmienią się zasady egzaminowania przyszłych kierowców. Osoby ubiegające się o prawo jazdy będą musiały rozwiązywać trudne testy komputerowe.

Spróbuj rozwiązać: Testy - kategoria B, zestaw 1  | Testy - kategoria B, zestaw 2  | Testy - kategoria B, zestaw 3  | Testy - kategoria B, zestaw 4  | Testy - kategoria B, zestaw 5

Komputerowy egzamin
Od 1 lipca 2001 r. zmieni się sposób zdawania egzaminu na prawo jazdy. Dotychczasowe arkusze testów ze znajomości przepisów zostaną zastąpione komputerami. Poza tym wszystko pozostanie po staremu - liczba pytań na prawo jazdy kategorii B nadal będzie wynosić 18, nie zmieni się także liczba dopuszczalnych błędów (można zrobić dwa). Bez zmian pozostanie także największa chyba zmora zdających na prawo jazdy - plac manewrowy. Podobnie jak do tej pory, trzeba na nim wykonać prawidłowo trzy wylosowane wcześniej manewry. Na szczęście każde z zadań można poprawić, niestety - tylko raz.

Zdający egzamin teoretyczny od 1 lipca 2001 r. będą mieli przed sobą ekran monitora i konsolę z kilkoma przyciskami. Najważniejsze z nich to oczywiście klawisze A, B i C, oznaczające możliwe odpowiedzi. Na ekranie poza pytaniem i możliwymi odpowiedziami widać także, na ile pytań już odpowiedzieliśmy, ile czasu zostało do końca egzaminu a także np. schemat skrzyżowania. Jedno przyciśnięcie przycisku A, B lub C oznacza wybór tej właśnie odpowiedzi, jeśli chcemy zmienić zdanie wystarczy nacisnąć go jeszcze raz. Na rozwiązanie testu jest 25 minut, w każdej chwili można wrócić do wcześniejszych pytań, jeśli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości. Trzeba przyznać, że konsolę obsługuje się bardzo łatwo, tak że większość pytanych o zdanie na temat nowości kursantów uważa, że będzie to spore ułatwienie. Co ciekawe, uważają tak nawet ci, którzy nie mają zbyt często do czynienia z komputerami. Po egzaminie wszystkie odpowiedzi są przesyłane do komputera egzaminatora, który drukuje arkusze odpowiedzi dla każdego uczestnika, wówczas można wyjaśnić wszelkie niejasności, dowiemy się także gdzie popełniliśmy błędy.

» Zobacz też: Egzamin na prawo jazdy  | Testy - kategoria B, zestaw 1  | Testy - kategoria B, zestaw 2  | Testy - kategoria B, zestaw 3  | Testy - kategoria B, zestaw 4  | Testy - kategoria B, zestaw 5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości