Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Testy w Barcelonie – F1 znowu w Katalonii

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Testy w Barcelonie – F1 znowu w Katalonii W najbliższy weekend miały odbyć się ostatnie przedsezonowe testy zespołów F1, ale je przeniesiono, tak jak i początek sezonu. Wszystko z powodu zamieszek w Bahrajnie. Kierowców i pojazdy zobaczymy więc dopiero 8 marca i to ponownie na torze w Barcelonie.

Oficjalnie wszystkie zespoły odtechnęły po decyzji odwołania wyścigu i testów w Bahrajnie, ale wiadomo że nie wszystkim jest to na rękę. Szczególnie ekipom Ferrari i Red Bulla, które brylowały podczas tegorocznych testów. Także inni martwią się odwołaniem prób w arabskim kraju, bowiem to była okazja do sprawdzenia tego, jak spisywać się będą nowe opony w wysokich temperaturach. Podczas zimowych testów w Hiszpanii nie można tego dokładnie przewidzieć.

 

Zapewne w pierwszym wyścigi sezonu 25.03 marca w Australii będzie dużo cieplej niż w Barcelonie. Stąd narzekania najlepszych. Zadowolony na pewno będzie Nick Heidfeld, który zastępuje Roberta Kubicę w zespole Lotus Renault. Na poprzedniej sesji w Barcelonie jeździł dobrze (na zdjęciu w czwartym dniu, gdy wykręcił piąty czas).

Najważniejsze, że szanse wszystkich zespołów będą równe, bo wszyscy będą na torze tyle samo czasu.

 

Testy w Barcelonie rozpoczną się 8 marca a zakończą 12 marca. Jednak każda z ekip będzie na torze Katalonia mogła testować pojazdy tylko przez cztery dni.

 

Pierwszy wyścig, jak wspomnieliśmy już za cztery tygodnie, ale ile odbędzie się w tym roku Grand Prix, do końca nie wiadomo. Szefowie F1 zostawili sobie furtkę i być może, gdyby sytuacja polityczna w krajach arabskich poprawiła się, możliwe jest rozegranie GP Bahrajnu, ale jako przedostatniej eliminacji mistrzostw świata. To znaczy, tydzień po GP Abu Dhabi planowanego na 13 listopada, a przed GP Brazylii, które zakończy sezon Formuły 27 listopada.

Testy w Barcelonie – F1 znowu w Katalonii
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Testy w Barcelonie – F1 znowu w Katalonii

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości