Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Testy w Barcelonie - Lotus Renault ma trzecią moc

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Testy w Barcelonie - Lotus Renault ma trzecią moc Drugiego dnia ostatnich przedsezonowych testów Formuły 1 na torze Katalonia najszybszy był Sebastian Vettel z Red Bull, ale tego wszyscy się spodziewali. Zaskoczeniem na plus były czasy Witalija Pietrowa z Lotus Renault, który pokonał dystans wyścigu.

We wtorek najszybszy był Mark Webber, a drugiego dnia jego kolega z teamu i co więcej Vettel uzyskał czas lepszy od kolegi o niemal 0,7 s. Jak szybkie są bolidy Red Bulla pokazuje zestawienie, bowiem drugi w środę czas miał Sebastien Buemi, a był wolniejszy o ponad pół sekundy. Trzeci czas miał Witalij Pietrow (na zdjęciu).

Rosjanin za kierownicą R31 zrobił aż 115 okrążeń, pokazując, że osiągnięto wyraźny postęp pod względem niezawodności. Tak twierdzi jego zespół na oficjalnej stronie. Podsumowując: - Team dysponuje obecnie większą wiedzą o siłach działających na opony dzięki wykonanym dziś rano jazdom z czujnikami zamontowanymi na kołach. Witalij mógł sobie wyrobić opinię o samochodzie po długiej popołudniowej jeździe symulującej dystans całego wyścigu. Jeździł zarówno na twardych jak i miękkich oponach.

Witalij: - Jestem zadowolony z tego, co się udało nam dziś zrobić. Mogłem się dużo dowiedzieć o samochodzie i o oponach. Po raz pierwszy udało mi się wykonać tak długie, równe jazdy i dużo się dowiedziałem o oponach.

Dopiero piąty czas dnia miał Felipe Massa z Ferrari, ale zespołowi nie zależało na wyniku. Włosi sprawdzali nowy pakiet aerodynamiczny.

W środę psuł się McLaren. Wygląda na to, a do tego przychyla się większość komentatorów, że układ sił w tym momencie jest prosty: Red Bull, Ferrari, za nimi Lotus Renault i inni.

Dodajmy, że Ekipa Hispanii potwierdziła, że Tonio Liuzzi dołączy do składu. Włoch uzupełnił  stawkę kierowców Formuły 1 na sezon 2011.

Najlepsze czasy drugiego dnia w Barcelonie
1. S. Vettel (Red Bull) 1.21,865 (112 okrążeń)
2. S. Buemi (Toro Rosso) 1.22,396 (120)
3. W. Pietrow (Lotus Renault) 1.22,670 (116)
4. L. Hamilton (McLaren) 1.22,888 (57)
5. F. Massa (Ferrari) 1.23,324 (101)

Autor GH
Żródło: Lotus Renult GP
Fot. lotusrenultgp.com

Testy w Barcelonie - Lotus Renault ma trzecią moc
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Testy w Barcelonie - Lotus Renault ma trzecią moc

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości