Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Też nie wiedziałeś, że to wykroczenie? Kara nawet do 1500 zł!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Kilka dni temu mundurowi strzelińskiej jednostki interweniowali w Wiązowie w związku z zanieczyszczaniem drogi krajowej K-39. Policja przypomina wszystkim kierowcom, którzy wyjeżdżając z pól pozostawiają za sobą warstwę błota, że czyn ten jest wykroczeniem, za który grozi mandat.

Powadzenie pojazdu mechanicznego przy zmiennej pogodzie nie jest łatwe. Dzień stał się krótszy, często pada deszcz, występuję duża różnica temperatur między dniem a nocą. Niestety, niektórzy kierowcy sami utrudniają jazdę zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu. Szczególnie w tym okresie, kiedy kierujący wyjeżdżając z pól pozostawiają na drodze grubą warstwę błota.

Zanieczyszczanie drogi publicznej skutkujące pozostawieniem na jej powierzchni błota, może spowodować niebezpieczeństwo np. kolizji bądź wypadku.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Kilka dni temu policjanci zostali poinformowani o naniesionej grubej warstwie błota na blisko kilometrowym odcinku drogi krajowej K-39. Przybyły na miejsce patrol potwierdził to zgłoszenie. W Wiązowie na dwóch odcinkach drogi, na czas usuwania błota z nawierzchni, zorganizowano ruchu wahadłowy. Pomijając walory estetyczne, błoto na drodze w tym przypadku stanowiło zagrożenie dla kierowców. Mundurowi wytypowali sprawcę, który usłyszy zarzut z art. 91 Kodeksu Wykroczeń w myśl, którego „kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych”.

Samo zanieczyszczanie drogi może spowodować niebezpieczeństwo, ale to dopiero wystąpienie pewnych okoliczności  powoduje, że niebezpieczeństwo jest realne.

Zobacz także: DS 9 - luksusowy sedan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Hen mu mu HB nim (gość)

    Za dużo kierowców pijusów....i..oni..udają katolików.A kler powinien żyć skromnie.Ci Arabowie większość...to..nieroby.Ochojska....sama sobie np.weż Afgana ...

  • H hg jajko&79) (gość)

    Np.K. Pawłów....Masz dużo....kasy za ..dużo... To...daj...biednym...katolicy powinni żyć skromnie,dzielić się...Po co Ci. tyle...

  • Re by bin n$7! (gość)

    Niech Łukaszenka ich żywi...Niech walczą w swoim kraju o dobro...lewusy,nieroby.Przeklinają,kamieniami rzucają,napadają, spotkałem...takich....bezczelnych....

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości