Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Thierry Neuville kierowcą Hyundaia i20 WRC w 2014 r.

Data publikacji: Autor: (ip)

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, Fot: Hyundai Hyundai Motorsport postawił kolejny, mocny krok na drodze do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC ogłaszając, że Thierry Neuville zostanie głównym kierowcą zespołu, począwszy od sezonu 2014.

25-letni Neuville, który pokazał się z jak najlepszej strony w tegorocznych mistrzostwach, podpisał kilkuletnią umowę z Hyundai Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, Fot: HyundaiMotorsport, co oznacza poważne zobowiązanie obu stron do budowania  długoterminowego sukcesu w konkurencyjnym WRC .

"Jestem zachwycony mogąc ogłosić, że Thierry Neuville będzie kierowcą i20 WRC." – powiedział szef zespołu Hyundai Motorsport, Michel Nandan. ”Thierry ma za sobą fantastyczny sezon 2013 w którym udowodnił, że jest jednym z najbardziej ekscytujących, młodych kierowców w WRC. Jego niesłychana szybkość, umiejętność jazdy i dynamiczne podejście do rajdów czynią go idealnym kierowcą Hyundaia" – dodał.

”Podjęcie współpracy z tak utalentowanym kierowcą jak Therry, potwierdza długoterminowe i nastawione na sukces zaangażowanie Hyundaia w WRC.  To także ukoronowanie wielkiego wysiłku i pracy całego zespołu w ostatnim czasie - mamy wspólne wartości, a naszym dalszym celem jest zwycięstwo. Jesteśmy dumni, że Therry dołączył do nas w charakterze kierowcy i ambasadora Hyundai Motorsport”.

Neuville, wraz ze swoim pilotem Nicolasem Gilsoul, zasiądzie w nowym samochodzie i20 WRC we wszystkich 13 rajdach WRC w 2014, począwszy od styczniowego debiutu w Monte-Carlo. Tym samym rozpocznie swój trzeci z rzędu sezon WRC.

Dotychczasowe doświadczenie belgijskiego kierowcy jest wyjątkowo cenne dla Hyundai Motorsport, który rozpoczyna swój pierwszy sezon w WRC z zespołem i samochodem, zbudowanymi niemal od zera, w przeciągu zaledwie roku. Przyciągające uwagę występy Neuville’a w 2013 roku, były wyzwaniem dla rajdowych konkurentów i zapewniły mu opinię jednego z najbardziej utalentowanych, młodych i dynamicznych kierowców.

"Bardzo się cieszę z rozpoczęcia współpracy z Hyundai Motorsport w 2014 World Rally Championship" - powiedział Thierry Neuville. "Uważam, że Hyundai Motorsport jest dla mnie idealnym partnerem, ponieważ stanowi go młody, ambitny zespół, z perspektywami na duży sukces. Jestem pod dużym wrażeniem nie tylko całego zaplecza, ale przede wszystkim profesjonalnego podejścia do rajdów i ogromnego potencjału. Mam nadzieję, że moje dwa lata doświadczenia w WRC przyniosą zespołowi realne korzyści.  Przed nami stroma i kręta droga do wiedzy, jaką chcemy zdobyć w pierwszym sezonie, ale jestem przekonany, że na jej końcu czeka nas sukces” – dodał.

W dwóch sezonach Rajdowych Mistrzostw Świata, Neuville wystartował łącznie w 32 rajdach. W 2012 roku zajął siódme miejsce, w sezonie 2013 cztery razy z rzędu zajął drugie miejsce (Włochy, Finlandia, Niemcy i Australia) oraz dwa razy trzecie (Meksyk, Grecja). Aktualnie zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości