Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Tiry bez opłat

Data publikacji: Autor: Gazeta Poznańska

Fot. P. Jasiczek Kierowcy ciężarówek o masie powyżej 3,5 tony, od 1 kwietnia nie będą musieli płacić za przejazd autostradami.

Decyzję na którą czekali kierowcy i mieszkańcy okolic dróg krajowych podjęły Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 Fot. P. Jasiczek

– Rozmowy w tej sprawie trwały już od pewnego czasu – mówi Andrzej Patalas, prezes Autostrady Wielkopolskiej. – Pieniądze za przejazdy autostradą mają być refundowane z opłat drogowych (winiet – red.). Prawdopodobnie będzie to zryczałtowana suma, która ma odpowiadać przybliżonej ilości przejeżdżających pojazdów.

 

Dodaje, że wszelkie warunki finansowe mają być jeszcze negocjowane. To dlatego, że spodziewany większy ruch na płatnej drodze, będzie się wiązał z koniecznością ponoszenia większych wydatków na jej utrzymanie.

 

Takie rozwiązanie ma obwiązywać przez 2-3 lata, gdyż trwają prace nad wprowadzeniem eurowiniet we wszystkich unijnych krajach. Jeśli jednak nie zakończą się sukcesem, to niewykluczone, że znów zostanie wprowadzone płacenie za przejazd na autostradzie w tradycyjnej do tej pory formie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości