Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

"Tiry na tory" na Starym Rynku w Bydgoszczy

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

"Tiry na tory" na Starym Rynku w Bydgoszczy Wystawa w ramach kampanii promującej przeniesienie transportu towarów na kolej zawita między 15 a 17 sierpnia do Bydgoszczy.

- Dlaczego polskie drogi są jak seks bez zabezpieczeń? Bo prędzej czy później wpadniesz. A w co? – zapytasz. W którąś z setek tysięcy dziur w naszych drogach. Albo na TIR-a. Jedno z drugim zresztą się wiąże – większość tych dziur jest dziełem TIR-ów - czytamy na stronie internetowej akcji "Tiry na tory".

Zobacz: Opłaty drogowe po nowemu - rusza system viaTOLL. Droższe autostrady
 
Kampania prowadzona jest przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) z Łodzi. Według jego działaczy kluczem do przeniesienia transportu z dróg na kolei jest poprawa infastruktury kolejowej i wyrównanie konkurencji między transportem drogowym a kolejowym. Obecnie przewoźnicy kolejowi płacą całość kosztów utrzymania infrastruktury, natomiast drogowi wciąż nie pokrywają pełni kosztów. Według organizatorów kampanii „Tiry na tory”, jedna 40-tonowa ciężarówka niszczy drogą jak ponad 163 tys. samochodów osobowych.


 
Wystawa którą będzie można oglądać na Starym Rynku w Bydgoszcz od 15 do 17 sierpnia w godz. 12-17 powstała pod wpływem obserwacji oraz obaw o stan polskich dróg. Będzie można porozmawiać z aktywistami, przeczytać broszury, poznać intencje projektu i podpisać się pod petycją do premiera w sprawie zmian polskiej polityki transportu.

Warto dodać, że według przewoźników drogowych i logistyków, kolej nie jest konkurencją dla ciężarówek z powodu wyższych kosztów i dłuższego czasu transportu.

Popierasz akcję „Tiry na tory”? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem.

"Tiry na tory" na Starym Rynku w Bydgoszczy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

"Tiry na tory" na Starym Rynku w Bydgoszczy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości