Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Tiry za darmo

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Arkadiusz Ławrywaniec: Od 1 kwietnia kierowcy tirów nie będą płacić za przejazd autostradami A2 i A4. Od 1 kwietnia kierowcy tirów nie będą płacić za przejazd autostradami A2 i A4. Decyzję w tej sprawie podjęły Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Fot. Arkadiusz £awrywaniec: Od 1 kwietnia kierowcy tirów nie bêd± p³aciæ za przejazd autostradami A2 i A4.

 

Konieczność zniesienia opłat wynika z przepisów Unii Europejskiej. Obowiązek wykupienia karty opłaty drogowej tzw. winiety i jednoczesnego płacenia za przejazd autostradą jest niezgodny z prawem wspólnotowym. Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) postanowiły o pozostawieniu winiet.

 

- Prowadzimy ostateczne negocjacje z Autostradą Wielkopolską i Małopolską (koncesjonariusze autostrad – przyp.red.) dotyczące kwoty rekompensaty za zniesienie opłat. W ciągu najbliższych dni powinniśmy dojść w tej sprawie do porozumienia – powiedział nam Andrzej Maciejewski, rzecznik GDDKiA.

 

Tiry będą jeździć od 1 kwietnia za darmo na płatnym dotychczas odcinku A2 między Koninem i Nowym Tomyślem oraz na A4 miedzy Krakowem i Katowicami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości