Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Tokio Motor 2003

Data publikacji: Autor: ts

 Salon samochodowy w Tokio jest jedną z ciekawszych tego typu wystaw. Japońscy producenci pokazują na nich wiele interesujących prototypów.

Są one konstruowane głównie z myślą o japońskim rynku, więc Europejczykom mogą wydawać się nieco dziwne. W tym roku oprócz nowatorskich form królują nowatorskie, w zasadzie znane już, ale jeszcze niezbyt popularne, rodzaje napędów.

Mitsubishi se? ro To minicar z napędem na tylne koła. Tylną kanapę można składać tak, by tworzyła wraz z bagażnikiem przestrzeń nazywaną warsztatem. Samochód jest napędzany trzycylindrowym silnikiem o pojemności 0,66 l i ma automatyczną skrzynię biegów typu CVT.
Subaru B9 scrambler To jeden z trzech prototypów przedstawionych przez tą firmę w Tokio. Dwumiejscowy samochód ma samopoziomujące zawieszenie, napęd na wszystkie koła, silnik elektryczny i benzynowy. Pozostałe dwa prototypy to miejskie samochodziki: trzydrzwiowy R1e, czyli z napędem elektrycznym, oraz pięciodrzwiowy R2 z silnikiem benzynowym.
Nissan serenity Wraz z tym samochodem Nissan wprowadza nową klasę aut – wielozadaniowe (czy raczej wieloprzeznaczeniowe) limuzyny, czyli sedany o możliwościach MPV. Stylizacja samochodu była inspirowana japońską sztuką, m.in. teatrem Kabuki.
Mercedes F500 Pokazany podczas salonu samochodowego w Tokio prototyp to studium pojemnego auta. Ma długość ponad 5 metrów i prawie 3 metry rozstawu osi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości