Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Tomasz Gryc i Przemysław Zawada mistrzami w klasie 3

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Gryc Racing Team Sukcesem załogi Tomasz Gryc – Przemysław Zawada zakończył się 24. Rajd Dolnośląski, siódma i zarazem ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2014. Duet Gryc Racing Team ukończył zawody na doskonałym czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, a wygrana w klasie 3 zapewniła im tytuły Mistrzów Polski w tej kategorii za sezon 2014.

Fot. Gryc Racing Team "To był dla nas znakomity sezon! Podjęliśmy przed nim decyzję o zmianie przednionapędowego Suzuki Swifta S1600 na czteronapędowego Mitsubishi Lancera EVO IX grupy N i wynik, który udało się w tym roku osiągnąć utwierdza nas w przekonaniu, że wybór samochodu był słuszny. Cieszę się również z tego powodu, że mimo znikomego doświadczenia w rajdówkach z napędem 4WD dość szybko udało mi się z taką konstrukcją zaprzyjaźnić i coraz lepiej wykorzystywać jej możliwości. Ukoronowaniem całorocznej pracy całego zespołu jest tytuł Mistrza Polski w klasie 3, ze znaczną przewagą punktową nad rywalami! Rajd Dolnośląski, który w ubiegłym roku za kierownicą Peugeota 207 S2000 ukończyłem na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej, planowaliśmy przejechać bezpiecznym tempem bez podejmowania zbyt dużego ryzyka, a mimo to udało się poprawić zeszłoroczny rezultat i na mecie w Polanicy Zdroju pojawiliśmy się na życiowym czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Dziękuję całemu zespołowi za pracę jaką wykonali: mechanikom na czele z Arturem Orlikowskim za perfekcyjne przygotowanie i odbudowę auta, Mariuszowi Dermontowi za przygotowanie kondycyjne, Michałowi Nowosiadłemu za szpiegowanie i dowcip, Wojtkowi Kopkowiczowi - on wie za co nie ;) i Przemkowi za perfekcyjne dyktowanie i… głos Lucjana Szołajskiego ;). Tegoroczne wyniki mam nadzieje są zapowiedzią dalszych sukcesów, bowiem w kolejnych latach chciałbym wciąż rozwijać się jako kierowca rajdowy i czerpać przyjemność z każdego kilometra odcinka specjalnego”- powiedział Tomasz Gryc. 

"Strategię jaką obraliśmy na początku sezonu zdała egzamin – zostaliśmy Mistrzami Polski w klasie 3! Nie zawsze jazda na 110% jest skuteczna, czasem musimy walczyć sami z sobą i powstrzymywać się od podejmowania zbędnego ryzyka, a patrzyć perspektywicznie na cenne punkty i wynik końcowy. Opłaciło się to nam z nawiązką. Oprócz Rajdu Karkonoskiego, gdzie przydarzył się kosztowny błąd, ukończyliśmy pozostałe eliminacje na pierwszym lub drugim miejscu w swojej klasie. Kolejny tytuł powędrował w moje ręce. Dziękuję Tomkowi oraz wszystkim w teamie za ciepłe przyjęcie, wspólną pracę, naukę i chęć podporządkowania działań założonemu celowi” - dodaje Przemysław Zawada.

Fot. Gryc Racing Team

Fot. Gryc Racing Team

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości