Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Tor motocrossowy w Dębskiej Woli uroczyście otwarty

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Tor motocrossowy w Dębskiej Woli uroczyście otwarty Brzeziński Klub Motocyklowy „Racing”, jako jeden z nielicznych w Polsce ma już własny, profesjonalny tor do motocrossu.

W sobotę trasa została oficjalnie otwarta w obecności władz gminy Morawica i przedstawicieli niemal wszystkich klubów motorowych powiatu kieleckiego.

Tor, znajdujący się na terenie nieczynnych wyrobisk Kopalni Wapienia „Morawica” w Dębskiej Woli ma prawie dwa kilometry długości, a jego szerokość dochodzi do 15 metrów.

Pętla posiada kilkanaście skoczni, na których najodważniejsi zawodnicy mogą wykonywać dalekie skoki. Obiekt powstał z inicjatywy BKM Racing, przy wsparciu władz gminy i prywatnych sponsorów z jej terenu.

- Tor jest ogólnodostępnym obiektem, na którym każdy będzie mógł poćwiczyć – mówił Damian Woźniak z Brzezińskiego Klubu Motocrossowego "Racing". Jak mówi, jednorazowa opłata za korzystanie z toru będzie wynosić 30 złotych, a roczny abonament to koszt 600 złotych.

Nie będzie ograniczeń czasowych korzystania z trasy. Spełnia ona wszystkie wymogi formalne do rozgrywania na niej imprez rangi mistrzostw Polski. – Homologację z Polskiego Związku Motorowego powinniśmy otrzymać za kilka miesięcy. Najprawdopodobniej w przyszłym roku to Dębska Wola będzie gospodarzem jednej z eliminacji mistrzostw kraju w motocrossie – stwierdził Damian Woźniak.

Przy wytyczaniu trasy i doborze stopnia jej trudności Brzeziński Klub Motocrossowy "Racing" skorzystał z doświadczenia wielokrotnego mistrza Polski i mistrza Europy w Enduro kielczanina Michała Szustera. – Bardzo cieszę się, że mogłem dopomóc radą kolegom z BKM - powiedział na otwarciu Michał Szuster.

 – Wiele czasu spędziłem trenując na podobnych obiektach we Włoszech. Nareszcie będziemy mieli blisko Kielc miejsce, skąd motocyklistów nikt nie będzie przeganiał, ani skarżył się na hałasy – mówił znany zawodnik.

Michał Kolera
Fot. Karol Biela

Tor motocrossowy w Dębskiej Woli uroczyście otwarty
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Tor motocrossowy w Dębskiej Woli uroczyście otwarty

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości