Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Tor off roadowy na kieleckim Pakoszu już otwarty (zdjęcia, film)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Tor off roadowy na kieleckim Pakoszu już otwarty (zdjęcia, film) W niedzielę na kieleckim osiedlu Pakosz otwarto toru przeznaczonego dla aut z napędem 4x4, quadów i innych czterokołowców.

Obiekt mieści się na miejscu dawnej zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Założyliśmy na poprzemysłowym terenie tor off roadowy, żeby ludzie nie musieli narażać się na mandaty jeżdżąc po lesie – tłumaczył Paweł Janaszek, prezes Kieleckiej Grupy Entuzjastów Pojazdów Militarnych "Wild Thing”, która wytyczyła i przystosowała trasę dla fanów terenowej jazdy.

Na miejscu pojawiło się kilkaset osób publiczności, które chciały zobaczyć jak samochody terenowe radzą sobie na torze. Do startu przystąpiło kilkunastu zawodników, którzy mieli za zadanie pokonać trasę w jak najkrótszym czasie.

Zobacz też: Volkswagen Amarok 2.0 TDI 163 KM - wół roboczy

Chociaż na tor nie wjechała żaden pseudoterenowy SUV tylko rasowe terenówki – jak np. Mercedes G, Nissan Patrol, czy Land Rover Discovery – to dosyć często interweniować musiał prezes Janaszek wyciągając swoim Volvo Bv 202 (dwuczłonowym wojskowym pojazdem gąsienicowym) zakopane w błocie i piasku auta.

 - Dzisiaj jest inauguracja, a potem będą cykliczne imprezy, choć na razie nie wiemy jeszcze z jaką częstotliwością. Obecnie cennik za wjazd na tor nie został jeszcze ustalony, ciągle badamy, z jakim odzewem możemy się spotkać – wyjaśniał Paweł Janaszek.

Karol Biela
Fot. Karol Biela

Tor off roadowy na kieleckim Pakoszu już otwarty (zdjęcia, film)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Tor off roadowy na kieleckim Pakoszu już otwarty (zdjęcia, film)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości