Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Tor w Radomiu – trening czyni mistrza (zdjęcia, film)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Tor w Radomiu – trening czyni mistrza (zdjęcia, film) W Polsce nie ma wielu obiektów, gdzie można zweryfikować swoje umiejętności kierowania motocyklem. Tor w Radomiu jest jednym z takich miejsc.

Z roku na rok na naszych drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów, którzy dosiadają często bardzo mocnych i zarazem szybkich maszyn.

Niestety, „wzrostowi populacji” fanów dwóch kółek nie towarzyszą ani zmiany w systemie nauczania szkół jazdy, ani zasady przeprowadzania egzaminów na kategorię „A”.

Tym bardziej cieszy fakt, iż coraz więcej użytkowników jednośladów z własnej, nieprzymuszonej woli chce doskonalić swoje umiejętności na zamkniętych obiektach.

Jednym z takich miejsc jest należący do Automobilklubu Radomskiego tor kartingowy, który udostępniany jest motocyklistom na sesje treningowe.

Kartodrom Radom, mieszczący się przy ulicy Warszawskiej, ma 820 metrów długości, a szerokość asfaltowej nawierzchni waha się od 8 do 12 metrów.

Uczestnicy wolnych sesji treningowych bardzo chwalą sobie specyfikację radomskiego toru. – Jeździ się bardzo dobrze. Opony kleją się do asfaltu. Tor jest bardzo techniczny, lecz daje dużo frajdy – mówił Dariusz Skopowski, uczestnik wolnej sesji treningowej.

- Trzy godziny takiej torowej jazdy dają tyle, co trzy lata jeżdżenia po publicznych drogach – mówili inni motocykliści szlifujący umiejętności szybkiego pokonywania licznych winkli na obiekcie przy ulicy Warszawskiej.

Karol Biela
Fot. Karol Biela

Tor w Radomiu – trening czyni mistrza (zdjęcia, film)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Tor w Radomiu – trening czyni mistrza (zdjęcia, film)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości