Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Torqway. Pomysłowy wynalazek z Torunia

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot.  TVN Turbo/x-news Dla osób wprawionych w jeździe na Segwayu lub orbitreku, poruszanie się Torqwayem nie powinno sprawiać problemów. Jak kieruje się tym pojazdem?

Obsługa nie należy do skomplikowanych, za to idealnie łączy przyjemne z pożytecznym. - Jest to pojazd dla sportowców, ale też dla osób chcących się przemieścić niekoniecznie przy pomocy roweru - powiedział Bartosz Sobolewski ze Spółki Torqway.

Pojazd został wymyślony w Toruniu, a twórcy podkreślają, że ludzie coraz częściej chcą się przemieszczać w pozycji stojącej. Ideą było połączenie pojazdu transportowego z ruchem, dla zdrowia.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Podróże to jego żywioł
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

Ruch poruszanych ręcznie dźwigni, niezależnie od tego czy jest on wykonywany do przodu, czy do tyłu, przekłada się na obracanie kół. Aby zahamować wystarczy odchylić dźwignie na zewnątrz. Nacisk pięty w odpowiednim kierunku powoduje natomiast skręcanie.

W planach jest także opracowanie pojazdu wspomaganego elektrycznie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • michu (gość)

    Miałem okazję jeździć na tym "wynalazku" i z boku widzieć jak się tym jeździ. Jazda jest niewygodna, bardzo ciężko się skręca, a ponadto gwałtowne hamowanie powoduje to, że możemy dosłownie wylecieć do przodu (tak jak w samochodzie bez zapiętych pasów). Jest ciężki około (20kg) i nieporęczny, na dodatek są małe kółka, którymi nie przejedziemy progu. Jest to typowy gadżet, który ma być przeznaczony min. dla osób starszych i do rehabilitacji, ale ja jako zdrowa osoba miałem problem z opanowaniem tego czegoś. Reklama czegoś co jest skazane na niepowodzenie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości