Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Toruń - sprawdź, które ulice będą remontowane jesienią

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Toruń - sprawdź, które ulice będą remontowane jesienią Sezon na roboty drogowe zakończy się 15 grudnia. Gdzie spotkamy drogowców jesienią? Będą odnawiać m.in. Polną, Łódzką i Podgórską.

Wczoraj robotnicy rozpoczęli remont ul. Łąkowej. Odnowią odcinek od Kościuszki do Sczanieckiego. Nowe oblicze zyska nie tylko jezdnia, ale również parkingi i chodnik, na którym pojawi się polbruk.

Tylko w jednym kierunku

- W związku z pracami zmieniła się organizacja ruchu - tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg. - Wprowadzono ruch jednokierunkowy od ul. Jeśmanowicza w kierunku Kościuszki.

Roboty potrwają do połowy listopada i pochłoną 755 tys. zł. Wtedy mają się też zakończyć prace na ul. Słowackiego. Naprawa obejmie odcinek od ul. Sienkiewicza do Reja, gdzie zostanie wyremontowana jezdnia, chodniki i pojawi się nowe oświetlenie.

Kolejne plany? Remont ul. Armii Ludowej między ul. Andersa a Hallera. W połowie września MZD ma podpisać umowę z wykonawcą tego zadania. Lada dzień rozpoczną się też prace na ul. Bażyńskich. Chodzi o fragment od ul. Grudziądzkiej do Wojska Polskiego. Naprawa została wyceniona na 676 tys. zł. Będzie polegać nie tylko na wymianie nawierzchni jezdni i ułożeniu chodników. Zostaną tam wydzielone pasy dla kierowców skręcających do działających tam supermarketów.

W połowie września drogowcy wejdą też na ul. Podgórską między pl. Armii Krajowej a ul. Strzałową. Ten 1,2-kilometrowy odcinek, którym biegnie krajowa „jedynka”, doczeka się wymiany nawierzchni jezdni wraz z podbudową i stabilizację gruntu. Powstaną betonowe zatoki autobusowe i chodniki z kostki betonowej. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądać organizacja ruchu podczas budowy. Remont potrwa do połowy grudnia. Ma kosztować 3,97 mln zł.

Gdzie teraz pracują? Ekipę robotników spotkamy m.in. na ul. Dziewulskiego między Jamontta a Przybyłów. Układają tam nowy asfalt na jezdni i chodniki. Utrudnienia? Ruch odbywa się w jednym kierunku od ul. Jamontta do Przybyłów. Prace pochłoną ok. 800 tys. zł. Zakończą się w połowie października. Taki sam termin wyznaczono na ul. Łódzkiej, gdzie roboty warte 596 tys. zł objęły odcinek od Wiśniowej do granicy miasta.

Wąsko na Polnej

Roboty są też prowadzone na południowej nitce ul. Polnej - między Chrobrego a torami kolejowymi. Jeden pas jest wyłączony z ruchu. Prace potrwają tam do końca października. Wówczas także drogowcy zejdą z ul. Pułaskiego, gdzie odnawiają fragment od ul. Pająkowskiego do Antczaka. Powstaje tam nowa jezdnia oraz chodniki z polbruku. Prace pochłoną 186 tys. zł.

Wojciech Giedrys
fot. Lech Kamiński
Źródło: Pomorska.pl

Toruń - sprawdź, które ulice będą remontowane jesienią
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Toruń - sprawdź, które ulice będą remontowane jesienią

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości