Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Toruń - szykują się duże remonty dróg

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Toruń - szykują się duże remonty dróg W przyszłym roku ruszy budowa i modernizacja kilku ważnych tras w Toruniu. Drugą nitki zyskają ul. Bema i Konstytucji 3 Maja.

W tym tygodniu prezydent przekazał toruńskim radnym projekt budżetu miasta na 2012 r. Pojawiło się w nim kilka nowych pozycji związanych z przebudową dróg. W przyszłym roku rozpocznie się kilka inwestycji.

Drogowcy zaczną budowę nowych nitek na ul. Bema (ma być gotowa do końca listopada 2012 r.) i Konstytucji 3 Maja między pl. Honorowych Dawców Krwi a Ślaskiego. Według szacunków pierwsze z zadań ma pochłonąć 10,9 mln zł, a drugie - 5,6 mln zł.

Zupełnie nową pozycją w planie wydatków - o której była mowa już od wielu lat - jest modernizacja jezdni na moście Józefa Piłsudskiego oraz budowa przejścia podziemnego na pl. Rapackiego. To zadanie wyceniono na 56 mln zł. W przyszłym roku powstanie dokumentacja, a roboty mają ruszyć w drugiej połowie 2013 r. - już po otwarciu nowej przeprawy.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu chce też rozpocząć budowę dwóch odcinków średnicówki: od Szosy Chełmińskiej do Grudziądzkiej oraz od Grudziądzkiej do Skłodowskiej-Curie. Na te zadania zaplanowano w przyszłorocznym budżecie 33 mln zł. Całość ma pochłonąć ponad 182 mln zł.

Oprócz tego zaplanowano też budowę fragmentu trasy staromostowej. Chodzi o al. 700-lecia między pl. Niepodległości a trasą średnicową. W 2012 r. zarezerwowano na to w miejskiej kasie 6 mln zł. Ma też ruszyć długo oczekiwana przebudowa ul. Nieszawskiej, która jest w opłakanym stanie. Inwestycja ma kosztować 15,4 mln zł i jest uzależniona od pozyskania funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz tego drogowcy mają też zmodernizować fragment Szosy Okrężnej między ul. 4 Pułku Lotniczego a Fortem VII (w przyszłym ma to pochłonąć milion złotych).

Drogowcy przygotowują się też do kolejnych zadań m.in. przebudowy Szosy Chełmińskiej od skrzyżowania Czerwonej Drogi i Odrodzenia do ul. Dekerta, ul. Łódzkiej między Andersa a Lipnowską, a także między Lipnowską a granicą miasta.

fot. Lech Kamiński

Toruń - szykują się duże remonty dróg
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Toruń - szykują się duże remonty dróg

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości