Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38936 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota. 9 mln wyprodukowanych hybryd

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Toyota W ciągu 19 lat od premiery pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego, modelu Prius, Toyota sprzedała już ponad 9 milionów hybryd. Ostatni milion sprzedaży firma osiągnęła w ciągu 9 miesięcy.

TFot. Toyota Toyota jest największym producentem samochodów hybrydowych na świecie. Japońska marka jako pierwsza wprowadziła ten  napęd na rynek, a obecnie dysponuje największą liczbą modeli hybrydowych. 30 kwietnia 2016 roku łączna sprzedaż hybryd Toyoty na świecie wyniosła 9,014 mln* egzemplarzy.

Ostatni milion hybryd Toyoty został sprzedany w ciągu 9 miesięcy – to o miesiąc szybciej niż firma potrzebowała na dostarczenie klientom ósmego miliona. Do wzrostu sprzedaży hybryd w ostatnim roku przyczyniły się ważne premiery. Na globalnym rynku zadebiutowała czwarta generacja Priusa oraz RAV4 w wersji hybrydowej. W Chinach pojawiły się spalinowo-elektryczne wersje Corolli i Levina, zaś w Japonii, gdzie hybrydy stanowią już połowę sprzedaży Toyoty, podwójny napęd otrzymał minivan Sienta. Obecnie w ofercie marki znajdują się 34 modele hybrydowe dostępne w 90 krajach, w tym jedna hybryda plug-in.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Do tej pory samochody hybrydowe Toyoty zmniejszyły emisję CO2 do atmosfery** o 67 milionów ton*** względem samochodów wyłącznie spalinowych o podobnej wielkości i osiągach. Według szacunków japońskiego koncernu, hybrydy spod znaku Toyoty pozwoliły zaoszczędzić 25 miliardów litrów paliwa.

* Łącznie z hybrydami plug-in, dane Toyoty

** Nie uwzględniając modeli Coaster Hybrid EV i Quick Delivery 200

*** Liczba zarejestrowanych samochodów x pokonany dystans x rzeczywiste zużycie paliwa w każdym kraju x współczynnik konwersji CO2.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • marcelii (gość)

    Ostatni milion sprzedali w ciągu ostatnich 9 miesięcy, bo teraz hybrydy dostosowali nie tylko do jazdy miejskiej. To się liczy i to sporo. Ja poczekam aż jeszcze się coś w tym temacie rozwinie i nie powiem, rozważę tą kwestię.

  • arek (gość)

    sporo, naprawdę sporo, to auta przyszłości, wiec będzie ich coraz więcej, kilka widziałem w warszawie w salonie toyoty, można tez mieć jazde probna, kiedyś się skusze, bo ciekaw jestem jak te auta się prowadza

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł