Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Toyota Avensis, Corolla i Prius do serwisu - w Polsce to tysiące aut

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Toyota Avensis II Z powodu wady fabrycznej w przekładni kierowniczej ponad 12 tys. aut marki Toyota, sprzedanych w Polsce, wymaga kontroli w serwisie.

Jak poinformował polski oddział japońskiego koncernu - Toyota Motor Poland Company Ltd. - problem z przekładnią kierowniczą może wystąpić w następujących samochodach:

Toyota Avensis z silnikiem benzynowym 1.6, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii w okresie od 21 sierpnia 2002 r. do 14 października 2008 r.,
Toyota Corolla z silnikiem benzynowym 1.8, wyprodukowane w Japonii w okresie od 6 czerwca 2001 r. do 31 marca 2004 r.,
Toyota Prius z silnikiem benzynowym 1.8, wyprodukowane w Japonii w okresie od 4 czerwca 2003 r. do 27 marca 2009 r.

Na polskim rynku akcja naprawcza obejmuje 12736 samochodów marki Toyota. Listę ich numerów VIN publikuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w pliku PDF.

W Toyotach Avensis, Corolla i Prius - jak informuje ich producent - na skutek niewystarczającej twardości powierzchniowej zębów wielowypustu, może dojść do powstania luzu połączenia wału końcowego z przekładnią kierowniczą w układzie kierowniczym z elektrycznym wspomaganiem. Przy częstym obciążaniu kierownicy w położeniu skrajnym, przy niskiej prędkości jazdy, może z czasem pojawić się nadmierny luz kierownicy wpływający na poprawność kierowania pojazdem.

W hybrydowych Toyotach Prius może też dojść do awarii chłodzenia układu napędowego, stanowiącej potencjalne zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Chodzi o Toyoty Prius wyprodukowane w Japonii w okresach:

od 23 lipca 2003 r. do 27 marca 2009 r.,
od 4 września 2003 r. do 4 września 2003 r.,
od 18 października 2004 r. do 23 marca 2009 r.

W Polsce akcja serwisowa obejmuje 182 samochody marki Toyota Prius. Listę ich numerów VIN publikuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w pliku PDF.

Właściciele tych samochodów powinni zgłaszać się do autoryzowanych stacji obsługi Toyoty. Mechanicy z ASO bezpłatnie sprawdzą ich auta i usuną ewentualne usterki.

Akcja serwisowa ogłoszona w Polsce jest częścią większej kampanii naprawczej, która na całym świecie obejmuje 2,77 mln samochodów.

Więcej na ten temat: Miliony Toyot do sprawdzenia w serwisie

Toyota Avensis II
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Toyota Avensis II

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości