Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Toyota Avensis – uwaga na możliwą awarię układu paliwowego

Data publikacji: Autor: Dawid Kocik

Toyota Avensis – uwaga na możliwą awarię układu paliwowego Toyota ogłasza kolejną akcję serwisową. Tym razem w Avensisach pierwszej i drugiej generacji trzeba sprawdzić przewody i pompę paliwową.

Po głośnych problemach z blokującymi się pedałami gazu w Toyotach i Lexusach, Japończycy wolą chuchać na zimne. Dlatego na całym świecie zapraszają do serwisu właścicieli kilkuletnich Avensisów.

Akcja przywoławcza dotyczy wyłącznie samochodów z bezpośrednim wtryskiem paliwa w silnikach benzynowych o pojemności 2.0 i 2.4, wyprodukowanych w latach 2000-2008.

Przedstawiciele koncernu ogłosili, że w tych samochodach może dojść do przedwczesnego zużycia przewodu paliwowego lub zaworu regulacyjnego pompy paliwowej, w wyniku którego może wystąpić nieszczelność układu. Zjawisko to dotyczy wyłącznie samochodów kilkuletnich. Problem zdiagnozowano w kilkudziesięciu autach w Japonii podczas rutynowych inspekcji technicznych. W Europie nie odnotowano żadnego zgłoszenia związanego z tym tematem.

Japończycy zdecydowali się zaprosić właścicieli Toyot z całej Europy na wizytę w serwisie i nieodpłatną wymianę części. Według pierwszych szacunków Toyota Motor Poland w naszym kraju do autoryzowanych stacji obsługi będzie musiało się udać ok. 6 600 właścicieli samochodów Toyota Avensis I i II generacji.

Przedstawiciele koncernu Toyota zapewniają, że w Avensisach znajdujących się obecnie w sprzedaży nie występują żadne problemy układu paliwowego.

Na całym świecie w ramach akcji przywoławczej do serwisu zaproszeni zostaną nie tylko właściciele Avensisów, ale także modeli Toyota Crown sedan i Mark X oraz Lexus IS i GS.

fot. Toyota Motor Poland

Toyota Avensis – uwaga na możliwą awarię układu paliwowego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Toyota Avensis – uwaga na możliwą awarię układu paliwowego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości