Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota Aygo i iQ jako hybrydy?

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: autocar.co.uk

Fot. Toyota Zdaniem portalu "autocar.co.uk", w najbliższych latach Toyota poszerzy swoją ofertę aut hybrydowych o najmniejsze modele Aygo oraz iQ. Pojazdy te miałyby korzystać z rozwiązań zaprezentowanych w prototypie FT-Bh.

Fot. ToyotaPrzypomnijmy, że podczas marcowych targów samochodowych w Genewie, jedną z ciekawszych propozycji na stoisku japońskiego producenta był koncept stanowiący wizję auta hybrydowego w 2020 roku. Model ten wyposażony był w niewielki, dwucylindrowy silnik benzynowy wspomagany przez jednostkę elektryczną. Dzięki niewielkiej masie, zużycie paliwa w tym samochodzie nie przekraczało 2 l/100 km.

Wygląda jednak na to, że aby zobaczyć to rozwiązanie na naszych drogach, nie będziemy musieli czekać do 2020 roku. W jednym z ostatnich wywiadów Jon Williams, dyrektor zarządzający Toyoty w Wielkiej Brytanii przyznał, że kompaktowa hybryda została opracowana zarówno dla prototypu FT-Bh, jak i modelu produkcyjnego. - "Koncept pokazuje nasze możliwości w dziedzinie konstruowania takich systemów, lecz nie powstał tylko na potrzeby FT-Bh. Na chwilę obecną nie ma jeszcze konkretnych planów dotyczących tego rozwiązania. Cały czas je rozwijamy" - wyjaśnił.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Aygo zdjęcia

Toyota Aygo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Toyota IQ dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Aygo opinie

Oceń swoje auto

Toyota Aygo Cena