Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38852 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Toyota. Dwie nowe hybrydy plug-in

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Toyota zaprezentowała na targach w Pekinie dwie nowe hybrydy plug-in. Są to ładowane z gniazdka wersje popularnych modeli Corolla Hybrid i Levin Hybrid. Auta zadebiutują w Chinach w 2018 roku / Fot Toyota Toyota zaprezentowała na targach w Pekinie dwie nowe hybrydy plug-in. Są to ładowane z gniazdka wersje popularnych modeli Corolla Hybrid i Levin Hybrid. Auta zadebiutują w Chinach w 2018 roku.

Toyota zaprezentowała na targach w Pekinie dwie nowe hybrydy plug-in. Są to ładowane z gniazdka wersje popularnych modeli Corolla Hybrid i Levin Hybrid. Auta zadebiutują w Chinach w 2018 roku / Fot Toyota Corolla i Levin to bliźniacze modele, dwie lokalne wersje 11. generacji globalnego modelu. Levin powstał na bazie amerykańskiej Corolli nowej generacji, zaś chińska Corolla ma korzenie europejskie. Oba modele zaprojektował ten sam inżynier, Shinichi Yasui, ale każdy produkowany jest w innej fabryce – Levin w GAC-Toyota w Guangzhou, zaś Corolla w FAW-Toyota w Tianjin.

W ubiegłym roku zadebiutowały w Chinach Corolla Hybrid i Levin Hybrid, wyposażone w napędy hybrydowe produkowane w lokalnych fabrykach. Do tej pory liczba zamówień na oba modele sięgnęła 40 000 aut. Toyota chce dalej rozszerzać swoją ofertę hybrydową w Państwie Środka, dlatego 2018 roku Corolla i Levin trafią do salonów w wersji plug-in hybrid.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Doświadczenia Toyoty z napędem plug-in hybrid

Pierwsza hybryda typu plug-in Toyoty, Prius PHV, weszła na rynek w styczniu 2012 roku i jest dostępna w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Do końca marca 2016 roku łączna sprzedaż tego modelu sięgnęła 75 000 aut. Druga generacja została po raz pierwszy zaprezentowana na targach w Nowym Jorku w marcu tego roku. Auto trafi do sprzedaży na jesieni lub na początku przyszłego roku.

Nowe technologie na chińskim rynku

Podczas targów w Pekinie Toyota ogłosiła także, że jeszcze w tym roku na chińskim rynku zadebiutuje pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, który obecnie jest dostępny w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. W kompaktowych modelach pojawi się natomiast turbodoładowany silnik benzynowy 1.2 Turbo, dostępny w Europie pod maską Toyoty Auris.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mariusz (gość)

    Sądząc po ich ostatnim Priusie plug-in'ie źle nie będzie. Dużo pojemniejsze baterie ma, także zasięg na samym elektryku większy. Kwestia tylko tego żeby więcej stacji szybkiego tankowania powstało, bo nadal jest ich mało.

  • jacek

    Myślę, że decyzja a hybrydową Corolla w tym wypadku była strzałem w 10. Ogólnie trzeb zapłacić za hybrydową Toyotę, więc ciekawi mnie cena tego modelu w takiej konfiguracji. Jak widać hybryda się nadal rozwija.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł