Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Toyota i Honda nadal wstrzymują produkcję

Data publikacji: Autor: (pp)

fot. archiwum Japońscy producenci podjęli decyzję o podtrzymaniu zawieszenia produkcji we wszystkich swoich zakładach na terenie kraju Kwitnącej Wiśni.
fot. archiwum Toyota w specjalnym oświadczeniu ogłosiła, że jej zakłady produkujące pojazdy pozostaną nieczynne przynajmniej do 22 marca. Natomiast fabryki, w których wytwarzane są części zamienne zostaną otwarte po 17 marca. Pomimo, że budynki fabryk Toyoty nie zostały w żadnen sposób uszkodzone, koncern zdecydował się na wydłużenie przerwy, aby pracownicy mogli zapewnić sobie oraz swoim bliskim bezpieczeństwo.

CZYTAJ TAKŻE

Trzęsienie ziemi powodem zamknięcia fabryk Nissana i Toyoty

Oświadczenie Toyoty w sprawie trzęsienia ziemi


Według Toyota Motor Poland wydłużony okres wstrzymanej produkcji w żaden sposób nie wpłynie na dostępność oferowanych w naszym kraju samochodów oraz części zamiennych. Centralny skład w Belgii posiada bowiem wystarczające zapasy, a ostatni duży transport z Japonii został wysłany jeszcze przed katastrofą.

Podobne do Toyoty oświadczenie wydała Honda. Jej fabryki również nie zostały zniszczone. Decyzja o dalszym wstrzymaniu produkcji została podyktowana oszczędnością energii, która teraz potrzebna jest w rejonach najbardziej zniszczonych podczas trzęsienia ziemi. Honda przeznaczyła dodatkowo około 3,5 mln dolarów na odbudowę kraju.

Źródło: autoinfo.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości