Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38789 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota idzie po rekord. Ile nowych aut sprzedaje w Polsce?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Toyota Toyota nie tylko jest liderem polskiego rynku, ale w tym roku zmierza do pobicia własnego rekordu sprzed 2 lat. Marka zarejestrowała od stycznia do sierpnia 2021 roku aż 51 716 samochodów. To najlepszy wynik z pierwszych 8 miesięcy roku w historii marki. Wzrost rejestracji aut Toyoty w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku wyniósł 43 procent, a udział marki w rynku utrzymuje się na poziomie 16,5 procent.

W sierpniu salony Toyoty opuściło 5 256 aut, o ponad 2 200 samochodów więcej niż zanotowała druga marka. Najpopularniejszym samochodem w kraju była w minionym miesiącu Corolla, która trafiła do 1 181 kierowców. Tuż za nią uplasował się średniej wielkości SUV RAV4 z niewiele niższym wynikiem 1 136 aut. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Toyota C-HR (888 aut) i Yaris (885 aut). W ujęciu od stycznia do sierpnia pierwsze dwa miejsca zajmują już tradycyjnie Corolla (14 864 egz.) i Yaris (11 805 egz.).

Dominacja Toyoty na polskim rynku znajduje odzwierciedlenie w bardzo wysokich pozycjach poszczególnych modeli w ich segmentach. Zarówno w sierpniu, jak i od początku roku pierwsze miejsca w swoich klasach obok Corolli i RAV4 zajęły także AYGO i Toyota C-HR. Yaris był w sierpniu drugim najpopularniejszym miejskim autem, ale w ujęciu od początku roku utrzymuje pierwsze miejsce. Hybrydowa Camry zajęła w sierpniu bardzo dobre 3. miejsce, a Highlander czwarte. Toyota AYGO już tradycyjnie odpowiada za połowę rejestracji w segmencie A – w sierpniu było to 53 procent, a licząc od stycznia do sierpnia 48 procent.

Klienci biznesowi najchętniej w tym roku sięgają po Corollę – od początku roku kompaktowa Toyota zanotowała na rynku flotowym 11 648 rejestracji, o 51,3 procent więcej niż rok wcześniej. Yaris jest trzeci z wynikiem 6 596 egzemplarzy (+61,11 procent r/r).

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Ulubionym samochodem prywatnych kierowców jest Toyota Yaris, po którą sięgnęło 5 099 osób. Corolla na rynku klientów indywidualnych zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 3 217 aut.

Toyota PROACE ma za sobą wyjątkowo dobry miesiąc. Dostawcza Toyota średniej wielkości zajęła w sierpniu pierwsze miejsce w segmencie z wynikiem 218 aut i jednocześnie awansowała na trzecie miejsce w ujęciu od początku roku po zarejestrowaniu 1 792 egzemplarzy. Jej udział w segmencie wynosi obecnie 15,8 procent.

PROACE CITY już tradycyjnie jest na pierwszym miejscu wśród kompaktowych vanów. 306 aut zarejestrowanych w sierpniu zwiększyło liczbę rejestracji tego modelu od początku roku do 3 730 aut. To wynik aż o 199 procent lepszy niż w minionym roku. Udział PROACE CITY w segmencie wynosi 24,4 procent.

Hilux jest drugim najpopularniejszym pick-upem w Polsce. W sierpniu salony opuściło 127 egzemplarzy, a od początku roku 799 aut. Model Toyoty ma bardzo wysoki, 30,9-procentowy udział w klasie pick-upów.

Zobacz także: DS 9 - luksusowy sedan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Smuckers (gość)

    Nic dziwnego. Toyoty to niezawodne samochody. Od wielu lat woziłem się yarisem dwójką, małe auto, ale z sentymentem wspominam.

  • Alec (gość)

    Super. Możliwe że uda im się ten rekord przebić. :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł