Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota Mirai. Auto już do wypożyczenia

Data publikacji: Autor: (ip)

Samochód tankuje się tylko w 3 minuty. Zasięg na jednym tankowaniu wynosi od 550 do 700 km, a koszt jazdy jest porównywalny z jazdą benzynowym samochodem klasy średniej / Fot. Toyota Od teraz każdy może wypróbować Toyotę Mirai, samochód napędzany wodorem. Wystarczy udać się do wypożyczalni GreenTomatoCars w Londynie.

Samochód tankuje się tylko w 3 minuty. Zasięg na jednym tankowaniu wynosi od 550 do 700 km, a koszt jazdy jest porównywalny z jazdą benzynowym samochodem klasy średniej / Fot. Toyota W stolicy Wielkiej Brytanii pojawił się pierwszy samochód na wodorowe ogniwa paliwowe dostępny dla każdego kierowcy. Toyota Mirai trafiła do floty wypożyczalni GreenTomatoCars i jest już udostępniona klientom. Jako pierwsza skorzystała z tej okazji pani Holly Tucker, która przejechała 16 km z Wimbledonu na West End, nie zużywając ani kropli benzyny.

 - Prowadzenie Mirai było bardzo ekscytujące. To fantastyczne, że z rury wydechowej wylatuje tylko czysta para wodna. Brak spalin jest szczególnie ważny dla takiego miasta jak Londyn, który ma bardzo zanieczyszczone powietrze – powiedziała Holly Tucker.

Zobacz także: Trzech zawodników żegna się z Chojniczanką. Mikita z nowym kontraktem

Mirai to pierwszy masowy samochód napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Średniej wielkości sedan wykorzystuje do produkcji prądu wodór. Energia wytworzona w ogniwach paliwowych zamontowanych pod siedzeniami zasila cichy, dynamiczny silnik elektryczny o mocy 155 KM. Samochód tankuje się tylko w 3 minuty. Zasięg na jednym tankowaniu wynosi od 550 do 700 km, a koszt jazdy jest porównywalny z jazdą benzynowym samochodem klasy średniej.

Do końca roku na drogach Wielkiej Brytanii pojawi się jeszcze 10 Mirai zamówionych przez brytyjskie firmy i instytucje. W Polsce samochód będzie dostępny prawdopodobnie w latach 2017-2018.

Samochód tankuje się tylko w 3 minuty. Zasięg na jednym tankowaniu wynosi od 550 do 700 km, a koszt jazdy jest porównywalny z jazdą benzynowym samochodem klasy średniej / Fot. Toyota

Samochód tankuje się tylko w 3 minuty. Zasięg na jednym tankowaniu wynosi od 550 do 700 km, a koszt jazdy jest porównywalny z jazdą benzynowym samochodem klasy średniej / Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • pyrek (gość)

  Jak będzie u nas w Polsce dostępna to chętnie ją wypróbuję, do Londynu raczej mi nie po drodze. Samochód dość fajny, napęd niekonwencjonalny, także raczej każdy kierowca jest ciekaw jak się prowadzi takie auto.

 • miron (gość)

  mi się wydaje, aby wprowadzić mirai potrzebne będą najpierw stacje do tankowania wodorory. słyszałem gdzieś, ż ma taka powstać w stolicy. ogólnie to mirai się wydaje ąwietną alternatywą dla samochodów spalinowych tym bardziej, że jej "spalinami" jest jedynie skraplająca się para wodna.

 • roberto (gość)

  Na tak innowacyjne auto myślę, że warto jest spokojnie poczekać. Swoją drogą jestem ciekaw jak się jeździ autem z silnikiem wodorowym. Oj coś czuje, że wodorowa technologia od Toyoty stanie się za kilka lat bardzo popularna

 • Volt (gość)

  auto ma wygląd "samochodu przyszłości". szkoda, że dla nas jazda takim to też przyszłość, ale skoro wchodzi do Europy to trzeba brać to za dobrą wróżbę. w ogóle zdziwiony jestem, że ma tak duży bagażnik, myślałem, że ten system zabiera dużo więcej miejsca, a tu miłe zaskoczenie. środek też wygląda fajnie, tak "inaczej".

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Mirai zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości