Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Toyota na szczycie rankingu niezawodności TÜV

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Toyota na szczycie rankingu niezawodności TÜV Najnowszy ranking niezawodności samochodów używanych TÜV dał Toyocie pozycję najbardziej niezawodnej marki. Dobre wyniki zanotowały też Mazda i Porsche.

Toyota do niedawna była postrzegana przez kierowców na całym świecie za symbol niezawodności i bezawaryjności. Ostatnie problemy z zacinającymi się pedałami gazu oraz ostatnia akcja serwisowa dla modelu Toyota Avensis przyćmiły ten wizerunek.

Najnowszy ranking niemieckiego stowarzyszebnia nadzoru technicznego TÜV jest jednak korzystny dla japońskiej marki. Najbardziej niezawodnym pojazdem w grupie samochodów 2- i 3-letnich okazała się hybrydowa Toyota Prius. Podczas szczegółowego przeglądu usterki uniemożliwiającego jego zaliczenie stwierdzono jedynie w przypadku 2,2 proc. wszystkich egzemplarzy. Drugie miejsce ze współczynnikiem usterek 2,3 proc. zajeła Toyota Auris ex quo z Porsche 911 oraz Mazdą 2. Kolejny w zestawieniu to Smart Fortwo – wynik 2,5 proc. Średnia usterkowość dla 2-3 letnich aut wynosiła 5,5 prc.

W grupie wiekowej samochodów 4- i 5-letnich wygrała Toyota Corolla Verso ze współczynnikiem usterek 4,2 proc., która okazała się tak samo mało awaryjna jak Porsche Boxter/Cayman. Na trzecim miejscu pojawiło się Porsche 911 (współczynnik 4,6 proc.). Czwartą pozycję zajęła Toyota Avensis oraz Porsche Cayenne ze współczynnikiem usterek 5,0 proc. (przy średniej dla tej grupy na poziomie 10,4 proc.). Trochę gorszym rezultatem może pochwalić się Mazda 2. Osiągnęła ona współczynnik awaryjności na poziomie 5,1 proc.

W rankingu samochodów 6 i 7-letnich zwyciężyło Porsche 911 (5,5 proc.). Drugi w stawce pojawił się Boxter. Mniejszy model tego niemieckiego producenta wykazał się współczynnikiem usterkowości na poziomie 7,1 proc. Z wynikiem 7,3 proc. w tym zestawieniu pojawiły się na różnorzędnej pozycji Honda Jazz i Subaru Forester. Specjaliści TÜV wykryli w Toyotach Avensis usterki w 7,6 proc. przebadanych egzemplarzy, co dało japońskiemu pojazdowi piąte miejsce w tym rankingu.

W grupie wiekowej pojazdów 8- i 9-letnich, gdzie średni współczynnik usterek plasuje się na poziomie 21,4 proc., znakomite wyniki uzyskały starsze samochody Porsche – model 911 (wynik 8,3 proc.) oraz mniejszy Boxter (usterkowość na poziomie 9,8 proc.). Trzecie miejsce zajęła Toyota RAV4 z wynikiem 10,2 proc., a czwarte – Toyota Yaris ze współczynnikiem 12,7 proc. Kolejny w rankingu był Mercedes SLS z wynikiem 13,4 proc.

W kategorii pojazdów 10- i 11-letnich, gdzie średni współczynnik usterek kształtował się na poziomie 26 proc., zwyciężyła 911-tka (8,7 proc.). Drugą pozycję zajęła Toyota RAV4 uzyskując 10,5-procentowy współczynnik usterkowości. Na kolejnych pozycjach znalazły się Porsche Boxter (11,2 proc.), Toyota Yaris (13,9 proc.), Toyota Corolla (14,9 proc.) oraz Mercedes SLK (15,9 proc.).

Karol Biela
fot. Toyota

Toyota na szczycie rankingu niezawodności TÜV
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Toyota na szczycie rankingu niezawodności TÜV

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości