Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Toyota. Nowe wyposażenie w trzech modelach

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Tyota Toyota Connected Car – nowy pakiet usług łączności – wzbogacił standardowe wyposażenie nowych modeli Corolli, RAV4 i Camry.

Toyota MyT oferuje sześć funkcji, które ułatwiają korzystanie z samochodu. Funkcja „Mój styl jazdy” pozwala zapisywać i przeglądać parametry dotyczące stylu jazdy, takie jak średnia i maksymalna prędkość, przyspieszenie czy pokonana odległość. „Z Toyoty do celu” to funkcja, która przesyła na telefon dane z systemu nawigacji i prowadzi do celu, kiedy ostatni fragment trasy trzeba przejść pieszo.

Usługa „Znajdź moją Toyotę” wykorzystuje dane z mapy Google, aby wskazać miejsce zaparkowania samochodu. Informację tę można także udostępnić innym. Funkcja „Wyślij do auta” pozwala zaplanować podróż jeszcze przed wyjściem z domu czy biura. Dzięki aplikacji można zdalnie wysłać do systemu nawigacji w samochodzie współrzędne miejsca docelowego, by skrócić czas przygotowania do jazdy po wejściu do samochodu.

Wybór zakładki „Moje podróże” umożliwia śledzenie dokładnej trasy każdego przejazdu oraz odtworzenie wszystkich szczegółów pokonanej trasy. Funkcja „Przypomnienia o przeglądzie” analizuje rzeczywisty przebieg auta i na tej podstawie wysyła powiadomienia o zbliżającym się przeglądzie technicznym. Aplikacja ułatwia także sprawdzenie zakończenia gwarancji lub innego wydarzenia związanego z obsługą auta. Ekran główny aplikacji MyT zawiera dane poprzednich podróży oraz istotne powiadomienia dotyczące pojazdu.

Zobacz także: Regeneracja filtra DPF

Zarówno aplikacja Toyota MyT, jak i wszystkie usługi Toyota Connected Car są oferowane oraz aktualizowane za darmo. Aplikacja będzie stale rozwijana oraz rozbudowywana o kolejne funkcje, które umożliwią większą integrację i lepszą komunikację z samochodem za pomocą telefonu. Usługi łączności i cyfrowe funkcje mobilne to obecnie jeden z głównych kierunków rozwoju motoryzacji. W przyszłości staną się niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu.

Nowe generacje Toyoty Corolli, RAV4 i Camry zadebiutowały na europejskim rynku w tym roku. Nowe modele zostały zaprojektowane w architekturze TNGA i otrzymały napędy hybrydowe czwartej generacji. Standardowe wyposażenie obejmuje najnowsze technologie Toyoty, w tym pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • edi (gość)

    Brakowało takich rozwiązań

  • alex (gość)

    Duży plus za to, że toyota pomyślała o starszych modelach aut. Takie rozwiązanie zawsze się przyda

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości