Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38121 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Toyota pracuje nad nową Suprą razem z BMW

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Po tym, jak w 2012 roku Toyota i BMW podpisały umowę o partnerstwie, współpraca obu marek coraz bardziej się zacieśnia. Ostatnio, Niemcy oraz Japończycy poinformowali o wspólnym projekcie budowy sportowego coupe.

Fot. Archiwum PolskapressePrzypomnijmy, że pierwotnie, umowa pomiędzy BMW i Toyotą dotyczyła wymiany silników wysokoprężnych niemieckiego producenta w zamian za dostęp do technologii hybrydowej stosowanej przez Japończyków. Ostatecznie jednak obie firmy zdecydowały się przedłużyć współpracę i stworzyć wspólny pojazd. Będzie nim sportowe coupe.

Decyzja ta może być zaskakująca, zwłaszcza, iż obecnie BMW ma w swojej ofercie m.in. model serii 6. Jest to jednak pojazd typu GT, który łączy w sobie cechy luksusowej limuzyny oraz pojazdu o zacięciu sportowym. Tymczasem model opracowany wspólnie z Toyotą będzie miał inny charakter. Pojazd ten zostanie opracowany specjalnie pod kątem jak najlepszych właściwości jezdnych oraz osiągów.

Do pracy nad tym autem został oddelegowany Tetsuya Tada, odpowiedzialny wcześniej za budowę mniejszego coupe Toyoty - GT 86. Najprawdopodobniej model ten będzie sprzedawany przez Japończyków pod nazwą Supra.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Toyota Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł