Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Wyścigi

Toyota. Prezes Akio Toyoda wystartuje w 24 Hours Nürburgring

Data publikacji: Autor: (ip)

Na oficjalnej liście startowej rozgrywanego w ten weekend wyścigu 24 Hours Nürburgring wśród kierowców Lexusa RC o numerze 188 widnieje pseudonim Morizo. Kryje się pod nim prezes macierzystego koncernu Lexusa, Akio Toyoda / Fot. Toyota Na oficjalnej liście startowej rozgrywanego w ten weekend wyścigu 24 Hours Nürburgring wśród kierowców Lexusa RC o numerze 188 widnieje pseudonim Morizo. Kryje się pod nim prezes macierzystego koncernu Lexusa, Akio Toyoda.

Na oficjalnej liście startowej rozgrywanego w ten weekend wyścigu 24 Hours Nürburgring wśród kierowców Lexusa RC o numerze 188 widnieje pseudonim Morizo. Kryje się pod nim prezes macierzystego koncernu Lexusa, Akio Toyoda / Fot. Toyota Akio Toyoda będzie reprezentował Japonię za kierownicą startującego w klasie SP 3T Lexusa RC 200t ze stajni Toyota Gazoo Racing. Jego zmiennikami będą Takayuki Kinoshita, Takamitsu Matsui i Naoya Gamo. Nie będzie to bynajmniej debiut Morizo w tym wyścigu – Akio Toyoda prowadził m.in. Lexusa LFA podczas pierwszych startów tego modelu na torze Nürburgring w 2009 roku.

W ten weekend w wyścigu 24 Hours Nürburgring wystartują również dwa inne samochody Gazoo Racing. W klasie SP8 Lexusa IS F CCS-R poprowadzą Yoshinobu Katsumata, Masahiko Kageyama i Kazuya Oshima. Do rywalizacji z nim staną dwa kolejne Lexusy IS F CCS-R w barwach Ring Racing.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Firmowy zespół Toyoty w klasie SP Pro reprezentować będzie przygotowany przez TRD i Tom's Racing Lexus RC F z numerem 36, którym pojadą Tatsuya Kataoka, Takeshi Tsuchiya, Kazuya Oshima i Takuto Iguchi.

W sobotę, w ramach tournée po ponad 25 krajach całej Europy, w prologu wyścigu zadebiutuje nowe sportowe coupé Lexus LC 500, które następnie będzie prezentowane na Ring Boulevard.

Na oficjalnej liście startowej rozgrywanego w ten weekend wyścigu 24 Hours Nürburgring wśród kierowców Lexusa RC o numerze 188 widnieje pseudonim Morizo. Kryje się pod nim prezes macierzystego koncernu Lexusa, Akio Toyoda / Fot. Toyota

Na oficjalnej liście startowej rozgrywanego w ten weekend wyścigu 24 Hours Nürburgring wśród kierowców Lexusa RC o numerze 188 widnieje pseudonim Morizo. Kryje się pod nim prezes macierzystego koncernu Lexusa, Akio Toyoda / Fot. Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota zdjęcia

Toyota dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota opinie

Oceń swoje auto

Toyota Cena