Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Toyota Prius dla wrocławskich strażników

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Toyota Prius dla wrocławskich strażników Toyota Motor Poland udostępniła Urzędowi Miasta Wrocław hybrydowy model Prius, który do końca roku będzie służył m.in. do patrolowania ulic Starego Miasta, wyłączonego z ruchu dla tradycyjnych pojazdów spalinowych.

Przekazanie do testów Toyoty Prius Plug In zbiegło się wraz z oddaniem do użytku przez miasto Wrocław pierwszych miejskich stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Biała Toyota Prius udostępniona do testów we Wrocławiu wyposażona jest w system napędu Hybrid Synergy Drive. Dzięki wykorzystaniu dwóch silników – spalinowego i elektrycznego – pojazd cechuje się bardzo niską emisją CO2 przy pełnej funkcjonalności i zasięgiem nieograniczonym poziomem naładowania baterii. W trybie Electric Vehicle może poruszać się przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego, nie emitując ani CO2, ani hałasu. Dodatkowo Prius udostępniony miastu Wrocław wyposażony jest w panele słoneczne umieszczone w dachu, zasilające system ogrzewania i klimatyzacji w pojeździe.

Toyota Prius we Wrocławiu będzie wykorzystywana m.in. przez Straż Miejską. Wrocław jest kolejnym miastem po Krakowie, Warszawie czy Gdańsku, które wykorzystuje technologię hybrydową Toyoty w swoich służbach.

Toyota Prius dla wrocławskich strażników
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Toyota Prius dla wrocławskich strażników

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości