Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Toyota Prius GT

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Toyota Toyota zaprezentuje model Prius w odmianie GT. Auto jest pierwszym pojazdem o sportowym charakterze z napędem hybrydowym.

Toyota zaprezentuje model Prius w odmianie GT. Auto jest pierwszym  pojazdem o sportowym charakterze z napędem hybrydowym.

 Fot. Toyota

Prius GT napędzany jest dwoma współpracującymi ze sobą silnikami: benzynowym o pojemności 1,5 l i elektrycznym. Wspólnie rozwijają one moc 145 KM.  Są to te same jednostki, które stosuje się w „cywilnej” odmianie Priusa. GT ma jednak lepsze od niej osiągi – do 100 km/h samochód rozpędza się w 8,7 s. Osiągnięto to dzięki zmniejszeniu masy pojazdu. Z wnętrza usunięto standardowe fotele montując w ich miejsce lżejsze, sportowe. GT pozbawiono także innych „niepotrzebnych” elementów. Dzięki temu auto waży 1 120 kg – o 180 mniej niż „zwykły” Prius.

 

Zmianom poddano także zawieszenia auta. Zostało ono usztywnione, aby zapewnić lepsze własności jezdne przy dużych prędkościach. Korzystniejszy rozkład mas na poszczególne osie pojazdu osiągnięto przesuwając silnik elektryczny bliżej tylnych kół.

 

Toyota Prius GT zostanie zaprezentowana na wystawie w Paryżu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości