Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38940 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Toyota Prius IV. W Polsce od 119 000 zł

Data publikacji: Autor: (mm)

Wśród wyposażenia podstawowej wersji znajdziemy m.in. dwustrefową klimatyzację, reflektory w technologii LED, adaptacyjny tempomat oraz kamerę cofania. Auto zostało wyposażone również w system ochrony pieszych, system zapobiegania kolizji i bezkluczykowy dostęp / Fot. Toyota Toyota Prius doczekała się czwartej generacji. Co ulepszono w hybrydzie i jak przedstawia się jej cennik na polskim rynku?

Wśród wyposażenia podstawowej wersji znajdziemy m.in. dwustrefową klimatyzację, reflektory w technologii LED, adaptacyjny tempomat oraz kamerę cofania. Auto zostało wyposażone również w system ochrony pieszych, system zapobiegania kolizji i bezkluczykowy dostęp / Fot. Toyota Auto posiada bardziej kanciaste reflektory i mocniej zarysowany przód. O 56 l powiększył się także bagażnik, który może pomieścić teraz 502 l. Zmiany stylistyczne to jednak nie wszystko, gdyż zajęto się m.in. zmniejszeniem spalania.

Za napęd samochodu powstałego na platformie TNGA odpowiada czterocylindrowy motor o pojemności 1.8 litra, który dostarcza 98 KM mocy przy 5200 obr/min oraz 142 Nm momentu obrotowego przy 3600 obr/min. Zamontowano także elektryczny motor generujący 72 KM mocy i 163 Nm momentu obrotowego. Moc całego układu hybrydowego to 122 KM, natomiast siła napędowa trafia na przednie koła poprzez bezstopniową przekładnie E-CVT. Deklarowane spalanie to 2,5 l/100 km.

Cennik Toyoty Prius 1.8 Hybrid (122 KM) E-CVT w Polsce

Wersja wyposażenia Active - 119 900 złotych

Wersja wyposażenia Premium - 127 900 złotych

Wersja wyposażenia Prestige - 141 900 złotych

Wśród wyposażenia podstawowej wersji za która trzeba zapłacić 119 000 zł znajdziemy m.in. dwustrefową klimatyzację, reflektory w technologii LED, adaptacyjny tempomat oraz kamerę cofania. Auto zostało wyposażone również w system ochrony pieszych, system zapobiegania kolizji i bezkluczykowy dostęp.

Zobacz także: Genewa 2016. Skoda VisionS - zapowiedź SUV-a

Prius jest obecny na rynku od 19 lat. Jest to pierwszy masowy model hybrydowy, który rozpoczął proces stopniowej elektryfikacji samochodów. Obecnie Toyota oferuje na całym świecie ponad 30 modeli hybrydowych, a w jej ślady poszły niemal wszystkie koncerny motoryzacyjne. Do dziś globalna sprzedaż Priusa przekroczyła 3,5 milionów egzemplarzy, a liczba wszystkich hybryd Toyoty kupionych na świecie przekroczyła 8 milionów. Według ostrożnych szacunków wszyscy producenci łącznie sprzedali co najmniej 10 milionów takich aut.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Romero (gość)

    Według mnie jak za wersje Active Priusa 119 tys to nie jest tak dużo. Biorąc pod uwagę fakt, że nabywamy nowe auto w hybrydzie i do tego mamy je na gwarancji. Wzór ekonomii a do tego ta stylistyka auto wyglądem naprawdę pozytywnie zaskoczyło.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Prius zdjęcia

Toyota Prius dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł